38-22 (20-12)

MAGYAR KUPA, Férfi, Négyes döntő, Mérkőzések, 2. mérkőzés.

2018.04.14. 15:15 óra, Debrecen, Főnix csarnok, 2500 néző.

Vezette: BÍRÓ Ádám. KISS Olivér (Magyarország).

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - JAMALI Iman 7, GAJICS Dragan 6/1, NAGY László 4, MANASZKOV Dejan 4/1, MARGUCS Gasper 3, ILICS Momir 2, TÖNNESEN Kent 2, TERZICS Mirszad 2, SULICS Renato 2, NENADICS Petar 2, LÉKAI Máté 2, UGALDE GARCIA Christian 1, BLAGOTINSEK Blazs 1, SCHUCH Timuzsin István. Szövetségi kapitány: VRANJES Ljubomir.

Balatonfüredi KSE: FAZEKAS Nándor (kapus), ANDÓ Adrián (kapus) - SZITA Zoltán 4, KARVATSZKI Artur 3, TOPICS Petar 3, SZEMENOV Jurij 3, NÉMETH Balázs 2, DEBRECZENI Dávid 2, HORNYÁK Péter 2/1, DÉBER Bence 1, MÁTHÉ Domonik 1, KASPAREK Stanislav 1, BÓKA Bendegúz, KANCEL Ottó, VARSANDÁN Milán, KEMÉNY László. Vezetőedző: CSOKNYAI István.

Hétméteres: 5/2 (GAJICS Dragan 1/1, MANASZKOV Dejan 2/1, MARGUCS Gasper 1/0, NENADICS Petar 1/0), illetve 2/1 (HORNYÁK Péter 1/1, VARSANDÁN Milán 1/0).

Sárga lapok: 2 (SCHUCH Timuzsin István, SULICS Renato), illetve 2 (DEBRECZENI Dávid, KARVATSZKI Artur).

Kiállítás: 2 (NAGY László 2', BLAGOTINSEK Blazs 2'), illetve 4 (DÉBER Bence 2', SZITA Zoltán 4', DEBRECZENI Dávid 2').

A sérülés után visszatérő Nagy László szerezte a 2. elődöntő első gólját, Jurij Szemenov még egyenlíteni tudott, innen fokozatosan elhúzott a Telekom Veszprém (15. perc, 11-6). A játékrész második felében tovább növelte előnyét a bakonyi gárda (26. perc, 20-10), mely a félidő végére kettővel csökkent (20-12). Nem változott a játék képe a 2. félidőre sem, fokozatos növelte előnyét a Veszprém, és végül 16 gólos sikert aratott (38-22), így zsinórban hetedszer MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém finálé lesz a férfi Magyar Kupában.