27-23 (12-13)

MAGYAR KUPA, Női, Négyes döntő, Mérkőzések, Döntő.

2018.04.01. 16:30 óra, Budapest, Papp László Sportaréna, 7000 néző.

Vezette: BACS József, BÓNA Szabolcs (Magyarország).

Győri Audi ETO KC: KISS Éva (kapus), GRIMSBÖ Kari (kapus) - GÖRBICZ Anita 7/6, GROOT Nycke 6, GONZÁLEZ Mireya 4, PUHALÁK Szidónia 3, AMORIM Eduarda 2, BÓDI Bernadett 1, BROCH Yvette 1, ALTHAUS Anja 1, HANSEN Anne Mette 1, KNEDLÍKOVÁ Jana 1, FODOR Csenge, PÁL Tamara, VARGA Emőke, AFENTÁLER Sára. Vezetőedző: MARTIN Ambros.

ÉRD HC: JANURIK Kinga (kapus), FOGGÉA Julie (kapus) - KRPEZS-SLEZAK Katarina 6/5, PAPP Nikoletta 5, SIGNATÉ Mariama 3, TÓTH Gabriella 2, ROBERTS Jamina 2, BULATOVICS Angyela 2, SZABÓ Laura 1, GÁVAI Szonja 1, LASSOURCE Corale 1, MONCZ Nikolett, DOMOKOS Dalma, KISFALUDY Anett, BERNÁT Dorina, KOVÁCS Barbara. Vezetőedző: SZABÓ Edina.

Hétméteres: 7/6 (GÖRBICZ Anita 6/6, GROOT Nycke 1/0), illetve 5/5 (KRPEZS-SLEZAK Katarina 5/5).

Sárga lapok: 4 (Vezetőedző: MARTIN Ambros, HANSEN Anne Mette, GROOT Nycke, BROCH Yvette), illetve 4 (Vezetőedző: SZABÓ Edina, BULATOVICS Angyela, KISFALUDY Anett, SIGNATÉ Mariama).

Kiállítás: 2 (AMORIM Eduarda 2', ALTHAUS Anja 2'), illetve 4 (LASSOURCE Corale 2', SIGNATÉ Mariama 4', PAPP Nikoletta 2').

A mérkőzés kezdete előtt átadásra került „Az év női felnőtt kézilabdázója” díj, mellyet Pálinger Katalin, a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke Görbicz Anitának adott át.
          Az Érd kezdte jobban a találkozót – Kiss, Lassource és Krpez-Slezak találatainak köszönhetően 0-3 szerepelt az eredményjelzőn öt perccel a kezdősípszót követően. Kezdtek azonban magukra találni a zöld-fehérek – Amorim, Kiss és Puhalák után Groot is betalált, majd gyors egymásutánban Bulatovics és Amorim volt eredményes. A 15. percbe lépve Hansen egyenlített (5-5), majd Krpez- Slezak a csapata javára megítélt büntetőt váltotta gólra. Signate második kétperces kiállítását is begyűjtötte, Görbicz hétméteresből bombázott az érdi hálóba – maradt a döntetlen (6-6). Roberts és Puhalák góljait követően amint kiegészült az Érd, szinte azonnal a kispadra küldték a játékvezetők Althaust. Tóth után Gonzalez lőtt egyenlítő találatot korábbi csapatának kapujába, majd Groot szemfüles találatával már a zöld-fehéreknél a vezetés kilenc perccel a félidei szünet előtt (9-8). Gávai, Groot, Signate, Knedlikova majd ismét Signate góljaival továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok (11-11). Puhalák az elődöntőben szerzett fantasztikus góljához hasonlóan újra megmutatta, hogy mi is az a cunder – Szabó Edina időt kért. Az első játékrész végén, a hátralévő három és fél percben Tóth és Krpez-Slezak talált be, így egy gólos érdi vezetéssel vonulhattunk a szünetre a csapatok (12-13).
          Az érdi Kiss kezdte a második félidőt, már ami a gólgyártást és a kétperces kiállításokat illeti – Görbicz értékesített büntetője után Amorim is a kispadra kényszerült két perc erejéig. Krpez-Slezak hétméteresből, Groot és Signate betörésből volt eredményes, Bódi szélről pattintott Foggea lába közé. Aktivizálták magukat a beállósok is: Szabó után Broch is megszerezte a maga első találatát, s öt perc elteltével 16-17-re módosult az állás. Krpez-Slezak keze negyedszer sem remegett meg a  hétméteres vonalnál, majd mindkét kapuban parádés védések szemtanúi lehettünk. Roberts gólját követően Görbicz zsinórban kétszer járt túl Foggea eszén büntetőből, s egyre csökkent a győriek hátránya (18-19). Gonzalez átlövésből egyenlített, majd ziccerből is betalált, így máris átvette a vezetést a zöld-fehér együttes – sőt, Görbicz szélső góljával már kettőre nőtt az előny a félidő feléhez érve (21-19). Krpez-Slezak büntetőből faragott a hátrányon, majd Lassource kétperces kiállítást kapott Amorimmal szemben elkövetett szabálytalanságáért. Görbicz továbbra is magabiztos kézzel lőtte csapata büntetőit (22-20), Bulatovics gólját a második érdi időkérés követte. Kiss egyenlített, majd Groot vette észre a helyet és bombázott Janurik kapujába, és ismét Kiss. Hat és fél perccel a lefújás előtt Ambros Martín hívta magához tanítványait, majd Groot megismételte legutóbbi gólját (24-23). Althaus is feliratkozott a góllövőlistára, majd Szabó Edina tette le az időkérést jelző táblát és látta el jó tanácsokkal játékosait a döntőből hátralévő három és fél percre. Fontos pillanatban szerzett labdát Hansen, majd a győriek is kihasználták utolsó időkérésüket. Gonzalez remekül vette észre a rést az érdi védőfalban, majd Görbicz hetedik találatával négygólos előnyre tettek szert. A hátralévő fél percben már nem változott az eredmény (27-23).

MAGYAR KUPA GYŐZTES A GYŐRI AUDI ETO KC!

Ambros Martín: „Szeretnék először is gratulálni a csapatomnak és a győri szurkolóknak. Ez a mai nap nem volt könnyű számunkra, főleg az után, hogy tavaly elveszítettük a kupát, amit előtte 12 éven át a magunkénak tudhattunk, de nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült visszaszereznünk. Nagyon elégedettek lehetünk, örülünk, hogy sikerült nyernünk, fantasztikus hétvégén vagyunk túl. Remek csapatok jutottak be ide a négyes döntőbe, az egész magyar kézilabdázás büszke lehet arra, ami itt a Papp László Budapest Sportaréna falai között zajlott. Szeretnék gratulálni az Érdnek, sok fejtörést okoztak nekünk ma. Egészen az utolsó percekig kiélezett küzdelem volt, a sérültjeink miatt folyamatosan változásokat kellett eszközölnünk az elmúlt időszakban, ami különösen nagy feladat volt, de megcsináltuk.”

Görbicz Anita: „Nagyon örülök, hogy sikerült visszahódítanunk a kupát és szeretném megköszönni a Magyar Kézilabda Szövetségnek, hogy ilyen körülmények között léphettünk pályára, a Bajnokok Ligája  Final Fourt idézte a szervezés. A végjátékban az Érd többet hibázott, a védekezésünk jobban működött, de fantasztikusan játszottak ellenünk. Szeretném a csapat nevében megköszönni a szurkolóinknak a támogatást, és remélem, hogy hamarosan ismét itt nyilatkozhatok, de akkor a Bajnokok Ligája  Final Four kapcsán.”

Szabó Edina: „Szeretnék gratulálni a Győrnek a győzelemhez és a kupa elhódításához. Azt gondoltuk a mérkőzés előtt, hogy már csak egy pici út megtétele kell a kupagyőzelemhez és nagyon sokáig jól is tartottuk magunkat. Jó mérkőzés és remek hangulat volt, nagyon szerettünk volna ma nyerni, éppen ezért van bennem egy kis hiányérzet. A sportban nagyon fontos a szerencse is, viszont nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudtunk nyerni. Minden egyes esemény visz előre minket az úton, hiszünk a munkában, úgyhogy megyünk tovább.”

Janurik Kinga: „Szeretnék gratulálni a Győrnek, hogy megnyerte a Magyar Kupát. Úgy kezdtünk, ahogy terveztük, egy Bajnokok Ligája győztes csapat elleni összecsapáshoz illően. Annak is örülünk, hogy be tudtunk jutni a legjobb négybe, de szomorúak vagyunk, hogy a szerencse nem mellettünk állt a meccs végén. Szeretnénk megköszönni szurkolóinknak a rengeteg támogatást és buzdítást, próbáljuk kijavítani a hibákat, amiket itt vétettünk és dolgozunk tovább.”

Forrás: Győri Audi ETO KC honlap – Fotó: MKSZ