BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Negyeddöntők, Mérkőzések, 1. forduló.

2017.04.22. 17:30 óra, Veszprém Aréna, 5019 néző.

Vezette: Oscar Raluy LOPEZ, Angel Sabroso RAMIREZ (Spanyolország).

EHF-képviselő: Ole Frydkjaer PETERSEN (Dánia).

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - NAGY László 6, PALMARSSON Aron 6, ILICS Momir 4, NILSSON Andreas 3, LÉKAI Máté 2, IVÁNCSIK Gergő 2, GAJICS Dragan 2/2, SULICS Renato 1, TERZICS Mirszad, CHEMA RODRIGUEZ Jose Maria, MARGUCS Gasper, UGALDE GARCIA Christian, SCHUCH Timuzsin István, GULYÁS Péter. Vezetőedző: SABATE CAVIEDES Xavier.

Montpellier HB: GERARD Vincent (kapus), PORTNER Nikola (kapus) - PORTE Valentin 5, FABREGAS Ludovic 4, DOLENEC Jure 4/2, GUIGOU Michael 3/1, TRUCHANOVICIUS Jonas 2, SIMONET Diego 2, BINGO Arnaud 1, BONNEFOND Baptiste 1, GREBILLE Mathieu 1, BOS Julien, FAUSTIN Jean, ZSVIZSEJ Miha, TOUMI Aymen, ANQUETIL Arthur. Vezetőedző: CANAYER Patrice.

Hétméteres: 3/2 (ILICS Momir 1/0, GAJICS Dragan 2/2), illetve 3/3 (DOLENEC Jure 2/2, GUIGOU Michael 1/1).

Sárga lapok: 3 (GAJICS Dragan, NAGY László, TERZICS Mirszad), illetve 3 (Vezetőedző: CANAYER Patrice, BONNEFOND Baptiste, PORTE Valentin).

Kiállítás: 6 (SCHUCH Timuzsin István 2', PALMARSSON Aron 2', NILSSON Andreas 2', NAGY László 2', SULICS Renato 4'), illetve 4 (SIMONET Diego 2', BONNEFOND Baptiste 3x2').

Kizárás (3×2’): 0, illetve 1 (BONNEFOND Baptiste).

Végleges kiállítás: 1 (SCHUCH Timuzsin István), illetve 0.

Megjegyzés: 2 (0+2), illetve 5 (3+2).

Lövés hatékonyság: 63 % (41 lövés - 26 gól), illetve 61 % (38 lövés - 23 gól).

Kapus teljesítmény: 30 % - 33 lövés - 10 védés (ALILOVICS Mirko 32 % - 31 lövés - 10 védés; MIKLER Roland 0 százalék 1 lövés - 0 védés; ISMERETLEN JÁTÉKOS 0 % - 1 lövés - 1 védés), illetve 33 % - 39 lövés - 13 védés (GERARD Vincent).

Nagy László

2 perc kiállítás

32.

2 perc kiállítás, PIROS LAP

14 védés

A mérkőzésen kiütközött a Telekom Veszprém gyengéje: a belső hármas rotációjára kevés variációs lehetősége volt Sabaté mesternek. Nehezítette a helyzetet, hogy a 17. percben Schuch Timuzsint kiállították azonnali piros lappal, továbbá, hogy Nagy László az utolsó öt percben ápolás miatt három percet (támadást) kénytelen volt kihagyni. A mérkőzés végére Momir Ilics és Nagy László alaposan elfáradtak, s Raneto Sulics sem játszott élete formájában. A Montpellier játékát nézve, nem kizárt, hogy az utolsó hét percben „hozott” 2-5-nek szerepe lesz még a visszavágón.

Javier Sabaté vezetőedző: „Gratulálok a csapatomnak és az ellenfélnek. Úgy gondolom, hogy a védekezésünk jó szinten volt. Nagyon kemény mérkőzésre számítottunk, hiszen a Montpellier igen jó formában van. A védelmünk hatékonyságát bizonyítja, hogy csak 23 gólt kaptunk attól a csapattól, amely az utóbbi mérkőzésein 31-32 gót lőtt. Nagyon örülök, hogy jól teljesítettünk a Montpellier leindításai ellen, szerintem ebben ők a második legjobbak a világon. Esélyünk volt 7 gólos előnyt kialakítani, de rossz lövéseink voltak és technikai hibákat vétettünk, ezt pedig egy ilyen ellenfél kihasználja. Vincent Gerard nagyon jól védett, ez is kellett ahhoz, hogy fel tudtak jönni 2-3 gólra. Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével, most pihenhetünk egy kicsit. Remélem, nemsokára visszatérnek a sérültjeink  – Ancsin és Kopljar – is, valamint a legjobbakat kívánom Ivan Sliskovicsnak az operációjához. Ő egy kiváló ember mind a pályán, mind azon kívül.”

Aron Palmarsson: „Jó meccs volt a mai, főleg a nézők számára. Szorosan kezdte mindkét csapat a meccset, de a szünetre így is ki tudtunk harcolni háromgólos különbséget. A gólkülönbséget akár 6-7 gólon is tudtuk volna tartani, ha nem követünk el buta hibákat. Egy ilyen csapat, mint a Montpellier pedig kihasználja az ilyen lehetőségeket és megbünteti. Boldog vagyok, mivel nyert a csapatunk, viszont nagyobb különbséggel lettem volna csak elégedett.”

Patrice Canayer vezetőedző: „Csalódottak vagyunk a vereség miatt, ráadásul úgy érzem, hogy kisebb is lehetett volna a különbség. Ezúton szeretném megköszöni a veszprémi klubnak a fogadtatást, nagyon jól éreztük magunkat. Mindig nagyszerű érzés egy ilyen közönség előtt játszani. Még egy meccs hátra van, megpróbálunk a legjobban teljesíteni azon a találkozón.”

Jure Dolenec: „Először is szeretnék gratulálni a Telekom Veszprém csapatának. Összességében nem volt rossz meccs a mai, természetesen úgy érkeztünk ide, hogy nyerni szeretnék. Támadásban voltak hibáink, könnyű helyzeteket hibáztunk el.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém. Fotó: Melczer Zsolt