BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Negyeddöntők, Mérkőzések, 1. forduló.

2017.04.23. 17:00 óra, Szeged, Városi Sportcsarnok, 3200 néző.

Vezette: Sorin-Laurentiu DINU, Constantin DIN (Románia).

EHF-képviselő: Viktor KONOPLIASTYI (Ukrajna).

OTP Bank-PICK Szeged: SIERRA Jose (kapus), SEGO Marin (kapus) - RODRIGUEZ Pedro 6/3, BALOGH Zsolt 5, BÁNHIDI Bence 4, KÄLLMAN Jonas 4, SKUBE Stas 2, GORBOK Szergej 2, BODÓ Richárd 2, BUNTICS Denis 1, ZUBAI Szabolcs 1, BÓKA Bendegúz, SOSTARICS Mario, GABER Matej, GONCALVES Thiagus Petrus, OBRANOVICS Szandro. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Paris Saint-Germain Handball: OMEYER Thierry (kapus), SKOF Gorazd (kapus) - KARABATIC Nikola 7, HANSEN Mikkel 7/1, GENSHEIMER Uwe 6/1, ABALO Luc 3, REMILI Nedim 3, KARABATIC Luka 2, KOUNKOUD Banoit 1, SZTEPANCSICS Luka 1, NAHI Dylan, NIELSEN Jesper, NARCISSE Daniel, BARACHET Xavier, ACCAMBRAY William, MÖLLGAARD Henrik. Vezetőedző: SERDARUSICS Zvonimir.

Hétméteres: 7/3 (RODRIGUEZ Pedro 4/3, BALOGH Zsolt 2/0, SKUBE Stas 1/0), illetve 2/2 (HANSEN Mikkel 1/1, GENSHEIMER Uwe 1/1).

Sárga lapok: 3 (GORBOK Szergej, SKUBE Stas, BÁNHIDI Bence), illetve 3 (KARABATIC Luka, HANSEN Mikkel, KARABATIC Nikola).

Kiállítás: 5 (KÄLLMAN Jonas 2', ZUBAI Szabolcs 2', GABER Matej 2', GONCALVES Thiagus Petrus 2', BÁNHIDI Bence 2'), illetve 9 (GENSHEIMER Uwe 4', SZTEPANCSICS Luka 2', KARABATIC Luka 4', HANSEN Mikkel 2', REMILI Nedim 4', KARABATIC Nikola 2').

Megjegyzés: 2 (1+1), illetve 0. ((Mérkőzést látván nehezen hihető adat!)

Lövés hatékonyság: 61 % (44 lövés - 27 gól), illetve 65 % (46 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 23 % - 39 lövés - 9 védés (SIERRA Jose 21 % - 33 lövés - 7 védés; SEGO Marin 33 % - 6 lövés - 2 védés), illetve 25 % - 36 lövés - 9 védés (OMEYER Thierry 11 % - 9 lövés - 1 védés; SKOF Gorazd 30 % - 27 lövés - 8 védés).

13.

2 perc kiállítás

14 védés

Nem sikerült a csoda! Nem játszott alárendelt szerepet a neves ellenfelével szemben a MOL-Pick Szeged, s nem szégyen egy ilyen világsztárokkal teletűzdelt brutális erősségű csapat ellen kikapni, de… S az a „de” ott van! Lehetett volna sokkal jobb is az eredmény még a sérült Alen Blazsevics nélkül is, ha nem hagynak ki négy hétméterest és a fontos pillanatokban (a második félidőben háromszor is egyenlíthettek volna) nem hagynak ki ziccereket, s nem sietik el a támadásokat. De kihagyták, s az ellenfél ezt könyörtelenül kihasználta – ezekben a szituációkban lehetett érezni a pályán a két csapat közötti különbséget.

Juan Carlos Pastor: „Gratulálok a a párizsiaknak a mai győzelemhez. Mindent megtett  a csapatom a siker érdekében, nekik is gratulálok. Dolgozunk tovább a héten, megyünk Tatabányára és Párizsba. Új csapat vagyunk, minden meccs a fejlődésünket szolgálja.”
              Pedro Rodríguez: "Gratulálok a Párizsnak a győzelemhez. Apróságokon dőlt el a siker, megpróbáltunk győzni, de nem sikerült. Készülünk a Tatabánya ellen, biztosan kielemezzük majd a mai hibáinkat. Párizsban nagyon nehéz lesz nyerni.”
: „Életemben nem kaptam még ennyi pofont a pályán, a bőrömön éreztem, hogy nagyon kemények voltak. A jövőben sokkal többet várok magamtól, folytatom a megkezdett munkát, s igyekszem tanulni a mestertől.”
             Balogh Zsolt:
„Szomorú vagyok, közel voltunk a csodához. Jó érzés volt ilyen sztárok ellen játszani. Nem görcsöltünk, megpróbáltuk azt játszani, amit begyakoroltunk és megbeszéltünk, csak sajnos a hétmétereseket és az ajtó-ablak ziccereket kihagytuk, ők pedig belőtték. A visszavágóra jobban fel kell készülnünk.”

Zvonimir Serdarusics:
„ Nagyon örülök, hogy Szegeden nyerni tudtunk. Jól játszottunk, vezettünk végig, de a maximumot kellett nyújtanunk. Nem szabad elhinnünk, hogy egyszerű lesz a visszavágó, mert a Szeged idegenben is kiegyensúlyozottan képes kézilabdázni.”

Gorazd Skof: „Nehéz megmondani, hogy miért nyertünk három góllal. Valószínűleg azért, mert jobban védekeztünk a Szegednél. Tudtam mi vár itt ránk, mert a Celjével játszottam ebben a csarnokban 2004-ben és megtapasztaltam ezt a fantasztikus atmoszférát. Jó formában vagyunk, megnyertük a Liga-kupát, győztünk a Montpellier ellen, s folyamatosan fejlődünk.”