BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Negyeddöntők, Mérkőzések, 2. forduló.

2017.04.27. 19:00 óra, Skopje, Sport Center Jane Sandanski, 7500 néző.

Vezette: Martin GJEDING, Mads HANSEN (Dánia).

EHF-képviselő: Valerijs JASKINS (Lettország).

HC Vardar 1961: STERBIK Árpád (kapus), MILICS Sztrahinja (kapus) - CINDRICS Luka 7, SISKARJEV Daniel 5, DUJSHEBAEV Alex 5, BOROZAN Vuko 4, MARSENICS Mihajlo 3, KARACSICS Igor 3, CAÑELLAS Joan 3/2, CSUPICS Ivan 2/2, GYIBIROV Timur 1, MORAES Rogerio 1, SZTOJLOV Sztojancse 1, ABUTOVICS Ilija, GYEREVEN Alekszander, MAQUEDA Jorge. Vezetőedző: GONZALEZ GUTIERREZ Raúl.

SG Flensburg-Handewitt: MÖLLER Kevin (kapus), ANDERSSON Mattias (kapus) - EGGERT MAGNUSSEN Anders 8/6, TOFT HANSEN Henrik 4, MOGENSEN Thomas 4, WANNE Hampus 3, MAHE Kentin 3/1, LAUGE Rasmus 2/1, ZACHARIASSEN Anders 1, JAKOBSSON Johan Mikael 1, SVAN Lasse 1, RADIVOJEVICS Bogdan, HEINL Jacob, DJORDJICS Petar, GLANDORF Holger, KARLSSON Tobias. Vezetőedző: VRANJES Ljubomir.

Hétméteres: 5/4 (CAÑELLAS Joan 2/2, CSUPICS Ivan 3/2), illetve 8/8 (EGGERT MAGNUSSEN Anders 6/6, MAHE Kentin 1/1, LAUGE Rasmus 1/1).

Sárga lapok: 2 (ABUTOVICS Ilija, KARACSICS Igor), illetve 3 (KARLSSON Tobias, JAKOBSSON Johan Mikael, TOFT HANSEN Henrik).

Kiállítás: 3 (MAQUEDA Jorge 2', ABUTOVICS Ilija 2', MORAES Rogerio 2'), illetve 5 (KARLSSON Tobias 3x2', WANNE Hampus 2', HEINL Jacob 2').

Kizárás (3×2’): 0, illetve 1 (KARLSSON Tobias).

Megjegyzés: 10 (6+4), illetve 8 (3+5).

Lövés hatékonyság: 81 % (43 lövés - 35 gól), illetve57 % (47 lövés - 27 gól).

Kapus teljesítmény: 29 %, illetve 10 %. Az EHF mérkőzés jegyzőkönyvéből nem derül ki, hogy melyik kapus hány lövésből mennyit hárított.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában szereplő HC Vardar tulajdonosa, Szergej Szamszonyenko az első mérkőzés előtt elégedetlen volt a negyeddöntős mérkőzésük játékvezető küldésével. A  HC Vardar az SG Flensburg-Handewitt csapatát kapta ellenfélül negyeddöntőben – az EHF a párharc első mérkőzését a dán Martin Gjeding, Mads Hansen játékvezetői párosra bízta.

– Nem értem, hogy a dán »barátaink«, akik fújták az előző Barcelona elleni mérkőzésünket, hogyan kaphatták meg ezt a meccset, pláne úgy, hogy a Flensburg összes szponzora dán – háborodott fel Szergej Szamszonyenko.Bízom benne, hogy az EHF figyelni fogja a meccset és nem történik meg az, ami három évvel ezelőtt. Ha megint ugyanazt látom, akkor kihátrálok a profi kézilabda mögül; maradok a Vardarnál, de csak az utánpótlást támogatom. Nem akarok minden szezonban hét millió eurót invesztálni a klubba úgy, hogy ugyanaz a csúfság esik meg folyton.”

Az orosz tulajdonos a 2014-ben lejátszott Bajnokok Ligája negyeddöntőre utalt, melyet szintén az SG Flensburg-Handewitt ellen játszott a csapata, s állítása szerint a játékvezetők elcsalták a mérkőzést.

Ez idáig rendben is volna, a tulajdonosnak joga van felháborodni, s előre menekülni, ha netán kiesik a csapata. Az első csavar az egészben az, hogy az odavágó mérkőzést Flensburgban a Nenad Krstics, Peter Ljubics szlovén játékvezető páros dirigálta, s a HC Vardar idegenben győzni tudott (26-24). A mérkőzés után Szergej Szamszonyenko elégedett volt a játékvezetéssel, s nem merült fel benne az a gondolat, hogy nemzetiség szempontjából csapatához közelebb álló bírók fújták a meccset. S most jön a második csavar: a Szkopjéban megrendezett visszavágót valóban a „dán barátok” (Martin Gjeding, Mads Hansen) vezették. S itt nyert értelmet a nyilatkozat. A tulajdonos úr attól félt, hogy az odavágón veszítenek, s a visszavágón majd a „dán barátok” nem hagyják kibontakozni őket.

A visszavágón a dán játékvezetőkön nem múlott semmi. Azt fújták, amit láttak, s ha elnéztek egy-egy szituációt, azt mindkét oldalon tették. Annál több múlott a hazai csapaton. Fokozatosan építették fel az előnyüket (10. perc, 8-6), s a félidő végére öt gólos előnyre tettek szert (15-10).  A második játékrészben a Vardar játékosai szinte extázisban játszottak, minden bejött nekik, négyszer is volt kilenc gólos előnyük (26-17, 27-18, 31-22, 35-26). Ebben az időszakban a vendégcsapat teljesen alárendelt szerepet játszott, rengeteg volt a technikai hiba, eladott labda, s kihagyott ziccer. Utóbbiról Strebik Árpád „tehetett”, szinte ragadt hozzá a labda. A másik oldalon Kevin Möller már nem mondhatta el ezt magáról, kis túlzással, ami kapura ment, abból gól lett.

A látottak alapján a HC Vardar ilyen arányban is megérdemelten nyert, s jutott be elsőként a Final Fourba. Ljubomir Vranjes csapata ezen a mérkőzésen kipukkadt, mint a lufi, s úgy látszik, megfelelő cserék nélkül sok nekik egyszerre a Bajnokok Ligája, a Bundesliga és a Német kupa. Jelenleg a THW Kiel csapatán múlik, hogy lesz-e német csapat a kölni Final Fourban (első mérkőzés: THW Kiel-FC Barcelona Lassa 28-26). Szombaton ez is ki fog derülni…