BAJNOKOK LIGÁJA, NŐI, Középdöntők, II. csoport, 5. forduló.

2017.03.05. 17:00 óra, Győr, Audi Aréna, 5143 néző.

Vezette: Branka MARICS, Zorica MASICS (Szerbia).

EHF-képviselő: Marco TRESPIDI (Olaszország).

Győri Audi ETO KC: KISS Éva (kapus), GRIMSBÖ Kari (kapus) - GÖRBICZ Anita 6, AMORIM Eduarda 6, HÁRSFALVI Júlia 5, BROCH Yvette 5, KNEDLÍKOVÁ Jana 3, MÖRK Nora 3, TOMORI Zsuzsanna 2, BÓDI Bernadett 2, PUHALÁK Szidónia 1, PÁL Tamara, GROOT Nycke, ELGHAOUI Asma. Vezetőedző: MARTIN Ambros.

Team Esbjerg: SANDO Emily (kapus), RASMUSSEN Alberte (kapus) - ALM Jenny 8, KARLSSON Ida 5/2, VAN DER HEIJDEN Laura 3, INGSTAD Vilde 3, KNUDSEN Mette 1, TOFT HANSEN Ulrika 1, SEEST Tove 1, KVIESGAARD Maibritt, FRIIS-TRABERG Nanna, GONZALES Lara. videoelemző: JENSEN Jes Junker, Vezetőedző: FREDERIKSEN Lars.

Hétméteres: 1/0 (MÖRK Nora 1/0), illetve 3/2 (KARLSSON Ida 3/2).

Sárga lapok: 3 (Vezetőedző: MARTIN Ambros, GÖRBICZ Anita, GROOT Nycke), illetve 4 (videoelemző: JENSEN Jes Junker, ALM Jenny, GONZALES Lara, INGSTAD Vilde).

Kiállítás: 2 (AMORIM Eduarda 2', ELGHAOUI Asma 2'), illetve 4 (TOFT HANSEN Ulrika 4', GONZALES Lara 2', INGSTAD Vilde 2').

Megjegyzés: 2 (0+2), illetve 10 (4+6).

Lövés hatékonyság: 73 % (45 lövés - 33 gól), illetve 67 % (33 lövés - 22 gól).

Kapus teljesítmény: 27 % - 30 lövés - 8 védés (KISS Éva 22 % - 23 lövés - 5 védés; GRIMSBÖ Kari 43 % - 7 lövés - 3 védés), illetve 18 % - 40 lövés - 7 védés (SANDO Emliy 17 % - 18 lövés - 3 védés; RASMUSSEN Alberte 18 % - 22 lövés - 4 védés).

1. Győri Audi ETO KC 9 7 1 1 279-209 70 15
2. Larvik HK 9 5 2 2 254-245 9 12
3. CSM Bucuresti 9 4 1 4 240-237 3 9
4. Ikast Handbold 9 4 0 5 223-220 3 8
5. Krim Mercator Ljubljana 9 3 0 6 217-263 -46 6
6. Team Esbjerg 9 2 0 7 231-270 -39 4

A csoport elsőség bebiztosítása volt a cél, ugyanis ha a győri alakulat begyűjti a két pontot, az utolsó, Larvik elleni mérkőzésnek már nem lesz tétje. A Team Esbjerg kezdi a játékot, ennek megfelelően a hazai csapat Kiss – Bódi, Mörk, Broch, Amorim, Groot, Görbicz összeállításban igyekszik hatástalanítani a vendégcsapat támadásait…,

1-15. perc. …mely elsőnek nem jár sikerrel: Alm szerzi meg a vezetést (0-1). Támadásban nem cserél Ambros mester. Amorim megmutatja, hogy ő is tud olyant, mint svéd játékos, felkanyarodva hatalmas bombát durrant Sando kapujába (1-1).  Görbicz a hatoson belül sok apró pofont helyez el Kviesgaard testén. A megítélt büntetőt Karlsson biztosan a hálóba lövi (1-2). Az egyenlítés nem marad el, húzás után Görbicz a bal szélről a rövid sarokba húzza a labdát (2-2). S azonnal jön a vezetés is: Friis-Traberg löketét Broch sáncolja, Groot, Broch a labda útja, aki hatalmas erővel kilövi a felső sarkot (3-2). Alm lövését Kiss kikapja a jobb felsőből, a rohanás után Ingstad fellöki Mörköt; kettő perc a jutalma. Az előnyt nem tudja azonnal gólra váltani a Győr, Mörk kezéből kiperdül a labda, s a vendégek kontrája után Alm egyenlít (8. perc, 3-3). A győri lányok másodszor is „eladják” a húzást a bal szélre, s Görbicz újfent a rövid sarokba pöttyint (4-3). Alm megmutatja, milyen egyszerű játék a kézilabda: a kilencesen felugrik és a magyar kapuba bombáz (4-4). Úgy tűnik, a svéd irányító-balátlövő ellen nem elég a sánc, ki kellene lépni rá. A túloldalon Mörk támadja a falat, két védő is kizuhan rá, a norvég „energia bomba” Brochot hozza helyzetbe, s máris a hálóban táncol a labda (5-4). Dán labdavesztés után Toft Hansen megdolgozza Brochot, s előnybe kerül a győri gárda. A húzás ezúttal jobbra megy, s Bódi a rövid sarokba vágja a labdát (6-4). Remek védekezés után Amorim elüti a labdát Ingstad elől, s Mörk talpról kilövi a bal felső sarkot (14. perc, 7-4). Védekezésben Tomori váltja Amorimot. Alm eladja a labdát, robog a győri expressz, melynek végén Mörk a bal felsőbe kanyarít (8-4).

15-30. perc. Tovább tart a vendégcsapat hibasorozata: Van der Heijden ellépi, Tomori indítja Brochot, aki üres kapus gólt szerez (9-4). Továbbra is a hét a hat ellen támad az Esbjerg, Alm ezúttal is kiejti a labdát, s a visszarendeződésnél Toft Hansen fejbe rúgja (!) Grootot. Az előnyt ziccerig játssza az ETO, Brock lövését azonban Sando kikapja. Az ellentámadás során Ingstad lövésébe Kiss belekap, de a kezéről a gólvonalon túlra csorog a labda (9-5). Másodszorra már kihasználja előnyét a zöld-fehér alakulat: Mörk labdája találja meg Brochot, aki másodjára már nem hibáz (10-5). A dán vezetőedző, Frederiksen Lars érzi a veszélyt, s időt kér. Magyar részről Ambros Martin változtat: Görbicz irányít, Knedlikova és Hársfalvi a két szélső, s pályára lép Elghaoui is. Jól védekezik a hazai csapat, passzívnál Alm kétségbeesetten ellövi, a sáncon azonban megpattan a labda s az ellenkező irányba mozduló Kiss mellett a hálóba vánszorog (10-6). Támadásban Tomori váltja Amorimot, s rögvest „forintos” labdát ad Hársfalvinak, aki a kapus fölött a kapuba ejt (21. perc, 11-6). Elghaoui két percet érően a földbe döngöli Knudsent,  az előnyt a sértett gólra váltja (11-7). Némi figyelmetlenség a győri védelemben, s a passzív ötödik passzát Karlsson váratlanul rálövi, mely a meglepett Kiss mellett a hálóba vágódik (25. perc, 11-8).  Sebességet vált a Győr: Görbicz zseniális labdát ad a befutó Hársfalvinak, aki középről is eredményes (12-8). Van der Heijden lövését Kiss védi, a kipattanó labdát Görbicz Knedlikovához passzolja, aki beugrik a szélső védő mögé és kilövi a hosszú sarkot  (13-8). Tomori szerez labdát, s megismétlődik az előző jelenet (14-8). A fáradó Alm szerepét Karlsson veszi át, talpról elengedett váratlan lökete a hálóban köt ki (14-9). Az ellentámadás során Mörk mutatja meg, hogy milyen széles a lövő repertoárja: középről a léc alá kanyarít (27. perc, 15-9). Van der Heijden felborítja Elghaouit, a támadó fault megítélése után Ambros Martin időt kér. A soros támadás során született meg a mérkőzés egyik legszebb gólja: Görbicz a jobbátlövő pozíciójában a „kígyótérről” talpról kipókhálózza a rövid felső sarkot (16-9). A félidő hátralévő részében még három gól született: Van der Heijden (16-10), Tomori (17-10) és Karlsson (17-11).

31-45. perc. A szünet után Rasmussen állt a dán kapuba. Mindez nem zavarta Amorimot, aki a beálló helyére besodródva növeli az előnyt (18-11). Öt-egyet védekezik az ETO, Broch próbál meg zavaróban labdát szerezni. Mindez zavart is okozott a védekezésben, s csak nézték, ahogy Van der Heijden belép a falba és szépít (18-12). Működésbe lép a holland „tengely”: Groot pazar átadást Broch váltja gólra (19-12). Az Esbjerg azonban nem hagyja magát: ezúttal Alm eredményes (19-13). A válasz azonnal jön: Groot labdájának szeme van, s Amorim növeli góljainak számát (20-13). Válaszként Karlsson értékesít egy belül védekezésért megítélt 7 méterest (20-14). S ha egy üzlet beindul! Dán labdavesztés után Amorim bivaly erejű lökete a hosszú alsóban köt ki (21-14). Alm és Toft Hansen megmutatja, hogy ők is értenek a kombinációs játékhoz (38. perc, 21-15). Újra Amorim! A változatosság kedvéért 12 méterről, talpról vág hatalmas dugót Rasmussen kapujába (22-15). S ezzel még nem volt vége az Amorim „show”-nak: Alm lövését Kiss könnyedén hárítja, s a lerohanást Duda fejezi be (23-15). Lazít a tempón az ETO, Ingstad azonnal ki is használja a figyelmetlenséget (23-16). Úgy látszik ezen a mérkőzésen Amorimnak minden bejön: egy az egyben hintába ülteti Gonzalest, varázslatos passzt ad Görbicznek a bal szélre, aki jó szokása szerint a rövid sarokba zúdítja a labdát (24-16). A gól után kiállítják az egykori siófoki játékost, az emberhátrány azonban nem zavarja Van der Heijdent, a kilencesről szépít (24-17). Válaszként húzás után Bódi is megmutatja, hogy szélről tud olyan gólt lőni, mint Görbicz (25-17).

46-60. perc. Alm félmagas lövését Kiss benézi (25-18), jön is a kispadról a kritika: Grimsbő áll a győri kapuba. Tartja a hét-nyolc gólos előnyét a hazai csapat: Hársfalvi (26-18), Seest (26-19), Tomori (27-19). Karlssont lesáncolják, ám a játékvezetők belül védekezésért büntetőt ítélnek. Karlsson tempóban eleresztett lövését Grimsbö „kiszemafórozza”, s az ismételt löketet szintén kikapja. Szép jelenet volt! Görbicz sem akar elmaradni Amorim mögött: talpról eleresztett, kanyarított lövése a lábak között a kapuba suhan (28-19). Tomori egy hanyag mozdulattal labdát csen, s a lerohanás végén Hársfalvi a kapuba ejt (50. perc, 29-19). A közönség rászámol a vendégcsapatra… A dán vezetőedző menteni, ami menthető, időt kér – ám a közbeavatkozás nem segít. Passzívnál Van der Heijden lövése elakad a sáncba, a labda Knedlikovához kerül ki a jobb szélre, s a cseh szélső nem hibáz (30-19). Karlsson kétszer indul, Görbicz keresztpassza Hársfalvinál köt ki, aki a napi jó szokásához híven a kapuba ejt (31-19). Egyre tanácstalanabbá tűnik a dán csapat, s még az sem segít rajtuk, hogy a játékvezetők Amorimot kiállítják. Alm próbálkozását Grimsbö hárítja, a túloldalon Görbicznek viszont elsül a keze: talpról a léc alá vágja a labdát (32-19). Instad kellemetlenkedik egyet a győri védőfalban (54. perc, 32-20). Tomori passzívnál elhamarkodottan fölé lő. A dán vezetőedző időt kér, melynek eredményeként Alm szépít (32-21). Tomori javítja az előző hibáját, betör a védőfalba, s 7 méterest harcol ki, az elsőt a mérkőzés folyamán. A büntetőt Mörk csúnyán mellé lövi. A túloldalon Van der Heijden ellépi, s a győri támadás során pályára lép a 16 éves Pál Tamara és a sérüléséből felépült Puhalák Szidónia.  Utóbbi azonnal be is mutatkozik a dán kapusnak, Pál aszisztját vágja a hosszú felsőbe (33-22). Az utolsó percben Alm tempót fog Elghaouin, s beállítja a végeredményt (23-22).

A Győri Audi ETO KC az első percek bizonytalankodása után fokozatosan őrölte fel a dán csapat erejét, s biztosan szerezte meg a két pontot és a csoport elsőséget. A negyeddöntőben a középdöntő I. csoport 4. helyén végző Metz Handball együttesével mérkőzik meg a Final Fourba jutásért.

Jesper Jensen:  – „Nehéz mérkőzés volt számunkra, véleményem szerint Európa legjobb csapata ellen kellett ma pályára lépnünk. A saját bajnokságunkban is nagy nyomás helyezkedik jelenleg ránk, ezért nagyon vártuk, hogy milyen formában tudunk ma pályára lépni. Szeretnék gratulálni ellenfelünknek, úgy gondolom, ma a sokkal jobb csapat nyert. Remélem, Ambros és csapata végig megy az idei Bajnokok Ligájában, fantasztikus, ahogy játszanak.”

Jenny Alm: „Egyetértek edzőmmel, hogy Európa legjobb csapata ellen kellett ma pályára lépnünk. Szerettük volna a legjobbunkat nyújtani és azt elérni, hogy sérülés nélkül megússzuk a mai meccset. Fantasztikus ebben a csarnokban pályára lépni, ilyen szurkolók előtt. Szeretnék további sok sikert kívánni a Győrnek.”

Ambros Martin: – „Természetesen elégedettek vagyunk, mert egy nagyon jó csapat ellen sikerült ma nyernünk. Az első helyünk most már biztos a csoportban, jó így tovább dolgozni. Köszönöm az elismerő szavakat a csapatomról és a jókívánságokat is. Sokkal nehezebb számunkra egy olyan csapat ellen pályára lépni, akik teher és nyomás nélkül tudnak játszani – nekünk ezek a meccsek mindig nehezebbek szoktak lenni. Mivel mindenki szeret itt az Audi Arénában játszani, saját magukhoz képest is sokkal jobb teljesítmény nyújtanak ellenfeleink, így számunkra sokkal nehezebb, éppen ezért ez a győzelem sokkal nagyobb jelentőségű. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből, hogy még jobban élvezzük a játékot és kevesebbet idegeskedjünk. Hosszú és kemény a szezon, vannak hullámvölgyeink, de a legfontosabb, hogy most hullámhegyen voltunk a találkozó majdnem egészében.”

Hársfalvi Júlia: – „Talán kívülről kicsit könnyebbnek tűnt a mérkőzés, mint ahogy mi ezt belülről láttuk. Úgy gondolom, a csapategység megmutatkozott, még ha az elején talán nem is ment minden jól, de belelendültünk a játékba. Ehhez a nagyarányú győzelemhez természetesen a jó játékon és a csapategységen túl a fantasztikus szurkolóink is hozzásegítettek minket.”