Helyosztók - Mérkőzések

2024.01.26. 20:36KOMMENTEK >>

Franciaország - Svédország

34-30 (27-27, 17-11)

NEMZETKÖZI, 16. FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2024, Helyosztók, Mérkőzések, 1. elődöntő.

2024.01.26. 17:45 óra, Köln, Lanxess-Arena, 19750 néző.

Vezette: Slave NIKOLOV, Gjorgji NACSEVSZKI (Észak-Macedónia).

EHF-képviselő: Nicolae VIZITIU (Moldova).

Franciaország:
BELLAHCENE Samir (kapus)DESBONNET Remi (kapus)DESCAT Hugo 8/3MEM Dika 6REMILI Nedim 5LENNE Yanis 4FABREGAS Ludovic 4PRANDI Elohim 3NAHI Dylan 3MAHE Kentin 1/1RICHARDSON MelvynTOURNAT NicolasKARABATIC NikolaKARABATIC LukaPORTE ValentinKONAN KarlSzövetségi kapitány: GILLE Guillaume
Hétméteres: 7/4 (DESCAT Hugo 5/3MAHE Kentin 2/1)
Kiállítás: 4 (KARABATIC Luka 2'FABREGAS Ludovic 2'DESCAT Hugo 2'KONAN Karl 2')
Lövés hatékonyság: 62 % (55 lövés - 34 gól)
Kapus teljesítmény: 30 % - 43 lövés - 13 védés (BELLAHCENE Samir 27 % - 33 gól - 9 védés - 24 kapott gól; DESBONNET Remi 40 % - 10 lövés - 4 védés - 6 kapott gól),
Svédország:
PALICKA Andreas (kapus)THULIN Tobias (kapus)CLAAR Felix 9DARJ Max 5WANNE Hampus 5GOTTFRIDSSON Jim 4CARLSBOGARD Jonathan 3SANDELL Lukas 2LAGERGREN Albin 1JOHANSSON Eric 1PETTERSSON DanielKARLSSON SebastianPELLAS LucasBERGENDAHL OscarNILSSON AndreasWALLINIUS KarlSzövetségi kapitány: SOLBERG Glenn
Kiállítás: 1 (CARLSBOGARD Jonathan 2')
Lövés hatékonyság: 60 % (50 lövés - 30 gól).
Kapus teljesítmény: 31 % - 49 lövés - 15 védés (PALICKA Andreas 31 % - 48 lövés - 15 védés, hármat hétméteresből - 33 kapott gól; THULIN Tobias 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

Részeredmények: 5. percben 3-3, 10. percben 6-4, 15. percben 11-5, 20. percben 13-8, 25. percben 15-10, 30. percben 17-11, 35. percben 18-15, 40. percben 19-18, 45. percben 21-19, 50. percben 22-22, 55. percben 24-25, 60. percben 27-27, 65. percben 30-28, 70. percben 34-30

Franciaország válogatottja győzelmével bejutott a 16. Férfi Kézilabda Európa-bajnokság döntőjébe. Svédország csapata óriási esélyt szalasztott el: 15 másodperccel vége előtt egy gólos vezetésnél (26-27) Glenn Solberg svéd kapitány időt kért, ám nem tudták kihasználni a gólszerzési lehetőséget, mivel Jim Gottfridsson technikai hibát vétett, s az ellentámadás során Elohim Prandi időn túli szabaddobásból kiegyenlített. A hosszabításban azonban már nem volt esélye az északi gárdának.

Elohim Prandi időn túli szabaddobása utat talál a hálóba (Fotó: Getty Images)