BAJNOKOK LIGÁJA, NŐI, Final Four, Mérkőzések, 3. helyért.

2017.05.07. 15:15 óra, Papp László Budapest Sportaréna, 12000 néző.

Vezette: Ana VRANES, Marlis WENNINGER (Ausztria).

EHF-képviselő: Janka STASOVA (Szlovákia).

WHC Buducsnoszt BEMAX: BABOVICS Anastasia (kapus), ZOQBI DE PAULA Darly (kapus), BATINOVICS Marta (kapus) - BULATOVICS Katarina 5, ALIVODICS-RAMUSEVICS Ema 4, NEAGU Cristina 3, PAVICSEVICS Ivona 2, PLETIKOSZICS Matea 2, GRIBICS Itana 1, NOVOVICS Biljana 1, UJKICS Dijana 1, JAUKOVICS Djurdjina 1/1, ACHRUK Kinga, IRMAN Neli, CVIJICS Dragana, AGOVICS Vanesa. Vezetőedző: ADZSICS Dragan.

CSM Bucuresti: IORDACHE Alina (kapus), UNGUREANU Paula (kapus), GRUBISIC Jelena (kapus) - GULLDÉN Isabelle 9/4, MANEA Oana 3, MARTIN Carmen 3, MEHMEDOVICS Majda 2, NIOMBLA Gnonsiane 2, BRADEANU Aurelia 2, AYGLON Saurine 2, TORSTENSSON Linnea 1, CUREA Iulia Vasilica 1, DACHE Elena 1/1, BÖHME Simone, LOBACH Anastasija, BAZALIU Bianca. Vezetőedző: JOHANSSON Per.

Hétméteres: 1/1 (JAUKOVICS Djurdjina 1/1), illetve 5/5 (GULLDÉN Isabelle 4/4, DACHE Elena 1/1).

Sárga lapok: 2 (JAUKOVICS Djurdjina, ACHRUK Kinga), illetve 1 (AYGLON Saurine).

Kiállítás: 5 (PLETIKOSZICS Matea 2', JAUKOVICS Djurdjina 2', BULATOVICS Katarina 2', ALIVODICS-RAMUSEVICS Ema 2', CVIJICS Dragana 2'), illetve 5 (CUREA Iulia Vasilica 2', AYGLON Saurine 4', TORSTENSSON Linnea 2', NIOMBLA Gnonsiane 2').

Megjegyzés: 3 (2+1), illetve 6 (4+2).

Lövés hatékonyság: 39 % (51 lövés - 20 gól), illetve 63 % (41 lövés - 26 gól).

Kapus teljesítmény: 28 % - 36 lövés - 10 védés (ZOQBI DE PAULA Darly 0 % - 10 lövés - 0 védés; BATINOVICS Marta 38 % - 21 lövés - 8 védés; BABOVICS Anastasia 40 % - 5 lövés - 2 védés), illetve 50 % - 40 lövés - 20 védés (UNGUREANU Paula 53 % - 36 lövés - 19 védés; IORDACHE Alina 50 % - 2 lövés - 1 védés; ISMERETLEN JÁTÉKOS 0 % - 2 lövés - 0 védés).

A CSM Bucuresti lett a bronzérmes

– a ZsRK Buducsnoszt újra betlizett

Két csalódott csapat lépett pályára a Bajnokok Ligája bronzmérkőzésén, különösen a címvédő esetében volt nagy kiábrándultság az elődöntőben mutatott játékot illetően. A félidő első percei fej-fej melletti küzdelmet hoztak (6. perc, 4-4), aztán a bukaresti játékosok megrázták magukat, s Manea és Gulldén jó játékának köszönhetően elhúztak öt góllal (14. perc, 4-9). Ekkor úgy látszott, hogy a Buducsnoszt belefut egy nagyobb vereségbe, ugyanis a román csapat a félidő hajrájáig tartotta előnyét (24. perc, 8-13). Az utolsó öt percben aztán mintha elfelejtettek volna kézilabdázni, sok volt az eladott labda, kihagyott helyzet, mely megbosszulta magát: a montenegrói csapat két üres kapuba és két beállóból szerzett négy góllal felzárkózott mínusz egyre (félidő, 12-13).

A második játékrészben Dragan Adzsics a kispadra ültette Neagut, Achrukot és Cvijicset (nekik ez volt az utolsó mérkőzésük a Buducsnoszt színeiben), s a fiataloknak szavazott bizalmat. Egy darabig állták is a sarat (37. perc, 14-16), de aztán kiütközött a kisebb játéktudásuk és a rutintalanságuk; sok ziccert kihagytak (az ellen oldalon Ungureanu szinte mindent fogott), tiszta helyzetből a kapufát találták el, s nem sok elképzelésük volt a felállt fal elleni játékban. A CSM Bucuresti a tegnapi játéka ellenére nem olyan rossz csapat, hogy ezt ne használta volna ki, s elhúztak hét góllal (49. perc, 16-23). A hátralévő időben a játékosok már azt várták, hogy leperegjen a 30 perc, érdemleges fordulat már nem történt a pályán (végeredmény, 20-26).

A CSM Bucuresti játékosai még nem heverték ki a tegnapi fiaskót, ennek ellenére bizonyítani akarták, hogy nem véletlenül kerültek a Final Fourba. Mindez nem mondható el a ZsRK Buducsnoszt gárdájáról, s a két mérkőzésen mutatott játékuk alapján a leggyengébb csapat volt a négyesben. Olyannyira, hogy a 40 lőtt góljukból a három sztár (Neagu, Bulatovics és Cvijics) több mint a felét szerezte (23 gól). A kapusokat leszámítva a többi tíz játékos összesen csak 17 gólra volt képes. A mai kézilabdában már kevés egy csapatban három jó játékos, bármilyen gólerősek is. A montenegróiaknak ez lett a vesztük…