BAJNOKOK LIGÁJA, NŐI, Final Four, Mérkőzések, döntő.

2017.06.07. 17:45 óra, Papp László Budapest Sportaréna, 12000 néző.

Vezette: Karina CHRISTIANSEN, Line HESSELDAL HANSEN (Dánia).

EHF-képviselő: Carmen MANCHADO LOPEZ (Spanyolország).

Győri Audi ETO KC: KISS Éva (kapus), GRIMSBÖ Kari (kapus) - GÖRBICZ Anita 7/3, GROOT Nycke 6, MÖRK Nora 6, TOMORI Zsuzsanna 3, AMORIM Eduarda 3, BÓDI Bernadett 2, BROCH Yvette 2, KNEDLÍKOVÁ Jana 2, ELGHAOUI Asma, PUHALÁK Szidónia, PÁL Tamara, KORSÓS Dorina, HÁRSFALVI Júlia, HUDÁKOVÁ Anette. Vezetőedző: MARTIN Ambros.

ZsRK Vardar: LEYNAUD Amandine (kapus), SZUSZLINA Inna (kapus), PESSOA DE OLIVEIRA Mayssa (kapus) - ALTHAUS Anja 6, LACRABERE Alexandra 6/3, LEKICS Andrea 4, KOBETICS Andrea 4, RADICSEVICS Jovanka 4, MAVSAR Tamara 3/1, HERREM Camilla 2, LAZOVICS Barbara 1, RISZTOVSZKA Sara, HMIROVA Tatjana, CANADIJA Andrea, DAMNJANOVICS Sanja, KLIKOVAC Andrea. Vezetőedző: GYIBIROVA Irina.

Hétméteres: 3/3 (GÖRBICZ Anita 3/3), illetve 5/4 (LACRABERE Alexandra 3/3, MAVSAR Tamara 2/1).

Sárga lapok: 3 (AMORIM Eduarda, TOMORI Zsuzsanna, GROOT Nycke), illetve 2 (LAZOVICS Barbara, LACRABERE Alexandra).

Kiállítás: 6 (AMORIM Eduarda 4', TOMORI Zsuzsanna 2', GROOT Nycke 2', BROCH Yvette 2', ELGHAOUI Asma 2'), illetve 5 (ALTHAUS Anja 4', CANADIJA Andrea 2', KOBETICS Andrea 2', LACRABERE Alexandra 2').

Megjegyzés: 6 (1+5), illetve 3 (1+1).

Lövés hatékonyság: 66 % (47 lövés - 31 gól), illetve 64 % (47 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 21 % - 38 lövés - 8 védés (GRIMSBÖ Kari 22 % - 36 lövés - 8 védés; KIS Éva 0 % - 2 lövés - 0 védés), illetve 26 % - 42 lövés - 11 védés (LEYNAUD Amandine 18 % - 11 lövés - 2 védés; SZUSZLINA Inna 27 % - 15 lövés - 4 védés; PESSOA DE OLIVEIRA Mayssa 31 % - 16 lövés - 5 védés).

Bajnokok Ligája győztes

a Győri Audi ETO KC

A majdnem unalomba fulladt bronzmérkőzés után a közönség alig várta, hogy elkezdődjön a döntő, ahol magyar szurkolók kiélezett játékot és győri győzelmet vártak. A mérkőzést látva nem csalódtak, megvolt minden, megspékelve egy kis (mit kis, nagy) izgalommal. Az első percek az idegesség jegyében telt el mindkét csapatnál, felváltva estek a gólok (5. perc, 3-3). A Győr nyugodott meg jobban, átvette a vezetést, a Vardar azonban nem hagyta magát leszakítani (17. perc, 10-10). Althaus kiállítását kihasználva Grimsbö védéseinek köszönhetően „megugrott” az ETO, s szebbnél-szebb gólokat lőve négy góllal (26. perc, 14-10). Tomori kiállítása segített egy kicsit a Vardarnak, s a félidő végére feljöttek mínusz háromra (félidő 15-12).

A második játékrészben mindeni azt várta, hogy a Győri Audi ETO KC tartva a feszes védekezését, növeli az előnyét. A Vardar azonban nem így gondolta, Eduard Koksarov, aki a kispad mellett állva végig meccselte a mérkőzést, kapust cserélt, Pessoa De Oliveirát küldte a pályára, s mind az később kiderült, szerencsés húzásnak bizonyult. A félidő első szakaszában ez még nem bizonyult döntőnek, mert a Győr fogcsikorgatva  tartotta két-három gólos előnyét Pessoa jó teljesítmény ellenére (45. perc, 20 -17). Ekkor Broch megsérült a combján, helyére Elghaoui állt be, aki azonnal „kiharcolt” egy kétperces kiállítást. Ezt még Groot elementáris játékával átvészelte a győri gárda (49. perc, 22-20), ám jött Irina Gyibirova időkérése, mely után Althaus egymás utáni lőtt öt góljával kiegyenlített a macedón csapat (53. perc, 24-24). Kezdődhetett minden elölről! Ez úgy nézett ki, hogy a Győr vezetést szerzett, a Vardar egyenlített. Másfél perccel a vége előtt az ETO támadhatott a kétgólos előnyért és a mérkőzés megnyerésért, ám Görbicz balszélről leadott pörgetését Leynaud megfogta, s mint ilyenkor lenni szokott, a túloldalon Mavsar kiegyenlített (60. perc, 26-26). Ekkor minden magyar szurkolóban felsejlett a tavalyi döntő rémképe, ott is a befejezés előtt két perccel vezetett a Győr két góllal, mégis kiegyenlített az ellenfél.

Következett a 2 x 5 perces hosszabbítás. Az öt perces szünetben Ambros Martín lelkesen magyarázott játékosainak, a túloldalon a Vardar játékosai, Koksarov és Gyibirova a zsűrivel és a játékvezetőkkel foglalkoztak, nehezvényezvén az utolsó másodpercekben elmaradt piros lapot és hétméterest (amit valljuk be, ha megadnak a dán sípos hölgyek, egy szavunk sem lehetett volna, mert a győri védelem igencsak letarolta Lekicset).  Az intermezzó kihatott a macedón csapat játékára, s mire észbe kaptak Mörk, Groot és Görbicz góljával hárommal „elhúzott” az ETO, melyet a játékrész végéig nem sikerült megtartani (65. perc, 29-28). A második öt perc elején Knedlikova befutó beállóból lőtt szenzációs góljával újra kettőre nőtt az előny. Ekkor Broch kiállítása miatt emberhátrányba került az ETO, s a szabálytalanságért megítélt hét méterest Lacrabere bevágta, újra csak egy volt közte. Ezt követően Mörk emberhátrányban villant egyet, s akkor gólt ragasztott Leynaud kapujába, hogy a kapus azóta is keresi a labdát (69. perc, 31-29). S hogy ne legyen izgalom mentes a vége, Lacrabere hét méteresből újra felhozta csapatát mínusz egy gólra, a hátralévő 40 másodpercben azonban már nem maradt idejük az egyenlítésre, mivel a győri játékosok sok faultot kiharcolva ügyesen ölték az időt (végeredmény 31-30).

Bajnokok Ligája győztes a Győri Audi ETO KC.

Nycke Groot, a Győri Audi ETO KC irányítója lett a budapesti női kézilabda Bajnokok Ligája Final Four legértékesebb játékosa (MWP). A gólkirálynői címet a HC Vardar játékosa, Andrea Penezics lett 98 góllal.

Ambros Martín: Nagyon boldog vagyok! A játékosok és a szurkolók is nagyon megérdemelték ezt a sikert. Izgalmas volt. Időt akartam kérni, de már nem tehettem meg. Viszont tudtam, hogy a lányok meg tudják oldani ezt a feladatot. A második félidőben hamar le akartuk zárni a döntőt, ezért jöhetett vissza Vardar. Azonban a játékosok megmutatták, hogy új fejezetet tudnak nyitni. Mindenkit várunk egy nagy bulira!”

Nycke Groot: „Csak az utolsó három másodpercben hittem el, hogy megnyerjük a döntőt. Büszke vagyok a csapatra! Két ilyen csata két napon belül nagy fizikai megterhelést jelentett. Az utolsó energiamorzsáinkat is mozgósítottuk. Tudtuk, hogy kemény lesz, de nagyon jól felkészültünk és nagyon boldog vagyok, hogy meg is tudtuk valósítani az elképzeléseinket és így végződött a döntő.”

Görbicz Anita: „Mindig mindent megteszek, hogy jól játsszak. A tavalyi döntő idején nehezen dolgoztam fel, hogy Ambros mellőzött, így most neki és mindenki másnak is meg akartam mutatni. Nagyon köszönöm a családomnak, rengeteg erőt adtak. Köszönöm Ottónak is, hogy kihozta a fiúnkat."

Irina Gyibirova: „Remek volt az atmoszféra a csarnokban, minden adott volt csodálatos sportélményhez. Gratulálok a Győrnek, de köszönöm a csapatomnak is a helytállást. Nem volt ez könnyű szezon számukra, hiszen több edzőváltást is át kellett élniük, a játékosaink mégis végig nagyon profin viselkedtek, és a lehető legtöbbet próbálták kihozni a Final Fourból. Ennyire futotta.”

Anja Althaus: „Hihetetlen meccs volt. Az egész női kézilabda számára remek reklám, csodás hangulattal, magas színvonalú játékkal. Számunkra a végén vereséget hozott, de ilyen a sport. Túl sok könnyű labdát hibáztunk, mégsem okolhatjuk magunkat, mert végig küzdöttünk, egy pillanatig nem adtuk fel. Mindent megtettünk a győzelemért, ám a győri csapat egy góllal jobb volt, és ehhez gratulálnunk kell… Számomra nagyon érzelmes pillanat ez. Nekem itt a vége… Ezzel kell lelépnem a kézilabda színpadáról. Köszönöm szépen mindenkinek a támogatást, a sok élményt. Emlékezetes pillanat ez… Tudjátok…”