BAJNOKOK LIGÁJA, NŐI, Final Four, Mérkőzések, elődöntő.

2017.05.06. 17:45 óra, Papp László Budapest Sportaréna, 12000 néző.

Vezette: Victorija ALPAIDZE, Tatjana BEREZSKINA (Oroszország).

EHF-képviselő: Janka STASOVA (Szlovákia).

CSM Bucuresti: IORDACHE Alina (kapus), UNGUREANU Paula (kapus), GRUBISIC Jelena (kapus) - NIOMBLA Gnonsiane 8/4, TORSTENSSON Linnea 5, MARTIN Carmen 4, GULLDÉN Isabelle 4/1, LOBACH Anastasija 3, CUREA Iulia Vasilica 2, MANEA Oana 2, MEHMEDOVICS Majda 2, AYGLON Saurine 1, BAZALIU Bianca 1, BRADEANU Aurelia 1, DACHE Elena, BÖHME Simone. Vezetőedző: JOHANSSON Per.

ZsRK Vardar: LEYNAUD Amandine (kapus), SZUSZLINA Inna (kapus), PESSOA DE OLIVEIRA Mayssa (kapus) - RADICSEVICS Jovanka 7, KOBETICS Andrea 7, LEKICS Andrea 6, LACRABERE Alexandra 5, HERREM Camilla 4, CANADIJA Andrea 3, DAMNJANOVICS Sanja 2, LAZOVICS Barbara 2, ALTHAUS Anja 1, HMIROVA Tatjana 1, KLIKOVAC Andrea, MAVSAR Tamara, RISZTOVSZKA Sara. Vezetőedző: GYIBIROVA Irina.

Hétméteres: 8/5 (NIOMBLA Gnonsiane 4/4, MARTIN Carmen 1/0, GULLDÉN Isabelle 3/1), illetve 2/0 (KOBETICS Andrea 1/0, LACRABERE Alexandra 1/0).

Sárga lapok: 2 (Vezetőedző: JOHANSSON Per, GULLDÉN Isabelle), illetve 3 (ALTHAUS Anja, LAZOVICS Barbara, LEKICS Andrea).

Kiállítás: 1 (NIOMBLA Gnonsiane 2'), illetve 6 (DAMNJANOVICS Sanja 2', KLIKOVAC Andrea 2', CANADIJA Andrea 4', KOBETICS Andrea 2', LACRABERE Alexandra 2').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (HMIROVA Tatjana).

Megjegyzés: 1 (0+1), illetve 3 (0+3).

Lövés hatékonyság: 62 % (53 lövés - 33 gól), illetve 69 % (55 lövés - 38 gól).

Kapus teljesítmény: 19 % - 47 lövés - 9 védés (GRUBISIC Jelena 7 % - 14 lövés - 1 védés; UNGUREANU Paula 24 % - 33 lövés - 8 védés), illetve 30 % - 47 lövés - 14 védés (LEYNAUD Amandine 27 % - 37 lövés - 10 védés; SZUSZLINA Inna 44 % - 9 lövés - 4 védés; PESSOA DE OLIVEIRA Mayssa 0 % - 1 lövés - 0 védés).

Kiesett a címvédő

– negyedszerre döntőbe jutott a HC Vardar

Mintha lekopírozták volna a tavalyi elődöntőt – csak éppen fordítva. Tavaly az első tíz percben a CSM Bucuresti ugrott meg több góllal, mely el is döntötte a mérkőzés kimenetelét; idén a HC Vardar bemutatta ugyanezt a kunsztot, s hat gólos előnyre tett szert (8. perc, 1-7). Nem kellet ahhoz nagy jóstehetség, hogy ez az előny döntőnek bizonyuljon. A Bajnokok Ligája címvédőjére rá sem lehetett ismerni, össze-vissza futkároztak a pályán, mintha nem is kézilabda meccsen lennének, a védelmük olyan lyukas volt, mint egy szakadozott rosta, támadásban pedig alig találták el a kaput. Még hetesből sem tudtak eredményes lenni, Gulldén kétszer, Carmen Martin pedig egyszer szinte kilőtte a csereként beállt Szuszlinát. Ezzel ellentétben a Vardar játékosai keményen védekeztek, s a megszerzett labdákkal száguldoztak a pályán, sorra lőtték lerohanásból a gólokat, s volt olyan időszak, amikor 11 góllal is vezettek (25. perc, 9-20). A félidő végére valamelyest kozmetikázott az eredményen a CSM Bucuresti, de ez kevés volt az üdvösséghez (félidő 13-21).

A második játékrész már kiegyenlítettebb játékot hozott, igaz ehhez az is kellett, hogy gondolva a másnapi döntő mérkőzésre, a Vardar visszavegyen a játék iramából, ám így is tartotta tetemes előnyét. Ha hinni lehet a számoknak, már pedig miért ne lehetne, a címvédő „megnyerte” a második félidőt 20-17-re, ám mindez csak szépségtapasz volt. A játék láttán a román szurkolók összeroskadtan ültek a lelátón, s nem hittek a szemüknek, mivel „emberemlékezet” óta nem kapott 38 gólt csapatuk. Úgy látszik, a Final Four sajátossága lesz, hogy egy csapat az elődöntőben összecsuklik. Tavaly a Vardar, idén a CSM Bucuresti (végeredmény (33-38).

A CSM Bucuresti mentális összeomlására jellemző volt a következő jelenet: 17-8-as Vardar vezetésnél Per Johansson vezetőedző időt kért, s feldúlva kérte számon játékosain a látottakat. „Három lépés után eldobáljuk a labdát. Igazán lent vagyunk, nagyon lent – kiabált a játékosaival Johansson. – Ha valaki haza akar menni, menjetek most, megkérhetem a buszsofőrt! Nem tehetünk mást, csak küzdhetünk! Küzdjünk, b***a meg, a klubért! Mit akartok csinálni? Mit akartok csinálni?” Hogy mit csináltak a játékosai? Ott folytatták, ahol abbahagyták; lézengtek a pályán…