30-22 (17-11)

NEMZETKÖZI, Női felkészülési torna, Mérkőzések, 2. mérkőzés.

2018.04.08. 14:30 óra, Siófok, Kiss Szilárd Sportaréna, 1400 néző.

Vezette: HERCZEG Péter, SÜDI Péter (Magyarország).

Magyarország: SZÉKELY Márton (kapus), MIKLER Roland (kapus), BORBÉLY Ádám (kapus) - LÉKAI Máté 7, BÁNHIDI Bence 5, BALOGH Zsolt 4, ORSZÁGH Ádám 3, BÓKA Bendegúz 3, SIPOS Adrián 3, HORNYÁK Péter 2, BODÓ Richárd 1, ANCSIN Gábor 1, LIGETVÁRI Patrik 1, BOHÁCS Sándor, BARTÓK Donát, JUHÁSZ Ádám, SCHUCH Timuzsin, ILYÉS Ferenc. Szövetségi kapitány: CSOKNYAI István.

Brazília: TERCARIOL Leonardo (kapus), ALMEIDA César (kapus) - LANGARO INOUE Haniel 7, CHIUFFA Fábio 4/1, PETRUS Thiagus 3, BORGES Felipe 2, POZZER Alexandro 2, DUTRA FERREIRA Leonardo 2, DE TOLEDO Jose 1, HACKBARTH Rudolph 1, MARQUES FILHO Acáció, MORAES Rogerio, CORDEIRO NOVAIS Cleryston. Szövetségi kapitány: WASHINGTON Nunes.

Hétméteres: 0/0 ( - ), illetve 1/1 (CHIUFFA Fábio 1/1).

Sárga lapok: 1 (SIPOS Adrián), illetve 3 (PETRUS Thiagus, BORGES Felipe, LANGARO INOUE Haniel).

Kiállítás: 4 (SIPOS Adrián 2', ILYÉS Ferenc 4', BARTÓK Donát 2'), illetve 6 (DE TOLEDO Jose 2', PETRUS Thiagus 4', MARQUES FILHO Acáció 2', LANGARO INOUE Haniel 2', HACKBARTH Rudolph 2').

Ancsin Gábor és Sipos Adrián góljaival kezdődött a találkozó a 2016-os Pán-Amerika bajnokságon aranyérmes, a tavalyi világbajnokságon pedig 16. helyezett brazilok ellen. A magyar kapuban Székely Márton kapott lehetőséget, Ilyés Ferenc helyett Hornyák Péter lépett pályára támadásban. Az első 11 percben Sipos Adrián három alkalommal is betalált, majd 7-3-as magyar vezetésnél a vendégek időt kértek, hiszen támadójátékuk nem működött jól, ellentétben az Ilyés Ferenc által vezetett magyar védelemmel. Közelebb zárkóztak a dél-amerikaiak (8-6), de a 19. percben Balogh Zsolt betörésből újra betalált. A magyar csapat koncentrált játékot mutatott, hat gólos előnyre is szert tett, amit meg is tartottak a félidőre (17-11).
          Fordulás után nem változott a játék képe, a piros mezesek tartották előnyüket. Székely Márton több alkalommal is bravúrral védett, húsz perc alatt mindössze hat gólt kapott, így nem fenyegette veszély a biztos magyar sikert. A hajrában pedig Országh Ádám és Bohács Sándor is lehetőséget kapott, végül nyolc gólos magyar siker született (30-22).
          A felkészülési mini tornát Magyarország nyerte két győzelemmel (63-44), második lett Ausztria válogatottja egy győzelemmel és egy vereséggel (51-60), a harmadik helyen Brazília végzett két vereséggel (49-59).

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány: Jól sikerült a két mérkőzés, annál is inkább, mert az Európa-bajnokságra a későbbi ezüstérmes svédek ellen készültünk, majd a tornán is nagyszerű együttesekkel találkoztunk, addig most szintén komoly erőt képviselő, de nem a közvetlen elitbe tartozók ellen végre megérezhették a fiúk, hogy igenis jó játékosok, és ez fontos a világbajnoki selejtező előtt. „

Szombati eredmény: BRAZÍLIA – AUSZTRIA 27-29 (13-16)