33-22 (14-11)

NEMZETKÖZI, Női felkészülési torna, Mérkőzések, .

2018.04.06. 19:00 óra, Siófok, Kiss Szilárd Sportaréna, 1400 néző.

Vezette: BONIFERT Ferenc, OLÁH Viktor (Magyarország).

Magyarország: SZÉKELY Márton (kapus), MIKLER Roland (kapus), BORBÉLY Ádám (kapus) - HORNYÁK Péter 6, ANCSIN Gábor 4, BÓKA Bendegúz 4, BODÓ Richárd 3, BARTÓK Donát 3, JUHÁSZ Ádám 3, LÉKAI Máté 2, BÁNHIDI Bence 2, LIGETVÁRI Patrik 2, BOHÁCS Sándor 2/2, ORSZÁGH Ádám 1, BALOGH Zsolt 1, ILYÉS Ferenc, SIPOS Adrián, SCHUCH Timuzsin. Szövetségi kapitány: CSOKNYAI István.

Ausztria: PILIPOVICS Kristian (kapus), BAUER Thomas (kapus) - BILYK Nikola 6/1, KLOPCIC Marian 4, NEUHOLD Christoph 2, HERBURGER Lukas 2, KANDOLF Thomas 2, ZEINER Gerald 2, FRIMMEL Sebastian 2, PRATSCHNER Julian 1, ESEGOVIC Ante 1, WAGNER Tobias, JELINEK Wilhelm, WÜSTNER Frederic, SEITZ Philipp, BREG Martin. Szövetségi kapitány: JÓHANNESSEN Patrekur.

Hétméteres: 3/2 (JUHÁSZ Ádám 1/0, BOHÁCS Sándor 2/2), illetve 3/1 (BILYK Nikola 2/1, ZEINER Gerald 1/0).

Sárga lapok: 1 (ILYÉS Ferenc), illetve 2 (KLOPCIC Marian, BILYK Nikola).

Kiállítás: 6 (SIPOS Adrián 4', ILYÉS Ferenc 2', SCHUCH Timuzsin 2', BÁNHIDI Bence 4'), illetve 6 (WÜSTNER Frederic 4', HERBURGER Lukas 2', BILYK Nikola 2', WAGNER Tobias 4').

A magyar válogatott két újoncot is avatott Sipos Adrián és Bohács Sándor személyében, Ilyés Ferenc pedig 2016 novembere után szerepelt ismét a csapatban. A mieink a Mikler Roland – Hornyák Péter, Ancsin Gábor, Lékai Máté, Bánhidi Bence, Bodó Richárd, BókaBendegúz támadósorral kezdtek, Hornyák Péter pedig Ilyés Ferenc váltotta védekezésben. Az első gólunkat Lékai Máté szerezte büntetőből, Bóka Bendegúz találatával pedig 4-2-re vezettünk. Tapadt a magyar válogatottra az ellenfél, főként a THW Kiel játékosa, Nikola Bilyk szórta a gólokat. Lehetőséget kapott Schuch Timuzsin, majd Ligetvári Patrik, Sipos Adrián és Balogh Zsolt is. Nőtt az előnyünk, az osztrákok izlandi szövetségi kapitánya időt kért a 17. percben (10-6). Mikler Roland büntetőt hárított, majd 12-9-nél Ljubomir Vranjes tette le a T-betűt, a szünetre azonban maradt a három gólos magyar előny (14-11).
           Szünet után Juhász Ádám irányított, az osztrákok egy gólra felzárkóztak, majd kiegyenlítettek (16-16), de gyors gólokkal ismét magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, Mikler Roland remekelt a kapuban, melynek következtében magabiztos előnyt harcoltunk ki a hajrára. A végeredményt Ligetvári Patrik állította be, az utolsó másodpercben hatalmas gólt ragasztott Thomas Bauer kapujának jobb felső sarkába (33-22).

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány:A védekezésre helyezzük ezen a héten a hangsúlyt, és az a tény, hogy csak 22 gólt kaptunk, mutatja, hogy nem járunk rossz úton. Ilyés Ferenc visszahívása egyértelműen jó döntésnek bizonyult. Több pozitívumot is láttam, több feladatot is sikerrel oldottunk meg. Vasárnap erősebb csapat, Brazília lesz az ellenfelünk, velük szemben még jobb teljesítményre lesz szükségünk.”