26-27 (12-16)

NEMZETKÖZI, EUROTOURNOI HELYOSZTÓK, Mérkőzések, 3-4. helyért.

2018.08.26. 15:00 óra, Strasbourg, Rhénus Sport Arena, 2865 néző.

Vezette: SAMI Khalid, BOUMOUARA Said (Franciaország)..

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus) - MAHÉ Kentin 5, NENADICS Petar 5/2, BLAGOTINSEK Blazs 4, STRLEK Manuel 4, MACKOVSEK Borut 2, NAGY László 2, NILSSON Andreas 1, TÖNNESEN Kent 1, LÉKAI Máté, DÖRNYEI Borisz, JAMALI Iman, TERZICS Mirszad, GAJICS Dragan, TOFT HANSEN René, MANASZKOV Dejan. kapusedző: STERBIK Árpád.

HC Meskov Breszt: MACKEVICS Ivan (kapus), PESICS Iván (kapus) - SKURINSZKIJ Alekszander 6/1, IVICS Sime 5, DJUKICS Darko 4/1, OBRANOVICS Sandro 3, DJORDJICS Petar 3/1, RUTENKA Dzianisz 3/1, SILOVICS Sziarhej 1, SZELVESZJUK Artyem 1, POTEKO Vid 1, DARAFEJEV Pavel, RAZGOR Simon, HORAK Pavel, BARANAU Makszim, JURINOK Andrej, BACSKO Alekszandr, KULAK Artsziom. Vezetőedző: CADENAS Manolo.

Hétméteres: 2/2 (NENADICS Petar 2/2), illetve 5/4 (SKURINSZKIJ Alekszander 1/1, DJUKICS Darko 1/1, DJORDJICS Petar 2/1, RUTENKA Dzianisz 1/1).

Sárga lapok: 2 (NAGY László, BLAGOTINSEK Blazs), illetve 3 (POTEKO Vid, DJORDJICS Petar, DJUKICS Darko).

Kiállítás: 4 (GAJICS Dragan 2', TOFT HANSEN René 2', TERZICS Mirszad 2', BLAGOTINSEK Blazs 2'), illetve 3 (POTEKO Vid 2', OBRANOVICS Sandro 2', HORAK Pavel 2').

Részeredmények: 5. percben 2-1, 10. percben 3-5, 15. percben 6-8, 20. percben 8-9, 25. percben 10-14, 30. percben 12-16, 35. percben 15-18, 40. percben 15-19, 45. percben 17-19, 50. percben 20-24, 55. percben 23-25, 60. percben 26-27.

Kapus teljesítmény: STERBIK Árpád (7 védés), MIKLER Roland (4 védés), illetve PESICS Iván (13 védés).

A 25. EuroTournoi utolsó napján a 3-4. helyért a Telekom Veszprém és a Meskov Breszt csapata lépett pályára (a csoportmérkőzések során mindkét együttes egy győzelmet aratott és egy vereséget szenvedett). A két csapat a tavalyi Bajnokok Ligája cso- portkörében találkozott utoljára. Az idegenbeli meccsen 3 góllal, 26-29-re győzött a Veszprém, míg a hazai visszavágón nagyarányú, 12 gólos vereséget mért a Bresztre a bakonyi gárda. A 34-22-re megnyert mérkőzésen Momir Ilics volt a legjobb góllövő, aki 8 alkalommal talált az ellenfél kapujába. A Meskov Breszt a Bajnokok Ligája B-csoportjában küzdött a legjobb 16 közé jutásért. A lejátszott 14 találkozóból 4 győzelem, 2 döntetlen és 8 vereség született. A négy nyert meccséből egyet a Paris Saint-Germain ellen abszholvált. Az utolsó előtti fordulóban hazai pályán lepték meg a francia sztárcsapatot és nyertek egy góllal 29-28-ra. Azon az összecsapáson Petar Djordjics 10 gólt szerzett. A csoportból végül sikerült továbbjutnia a fehéroroszoknak, azonban a nyolcad döntőben a HBC Nantes jobbnak bizonyult. A Bajnokok Ligájában a legjobb góllövőjük Petar Djordjics volt 61 góllal.

A Telekom Veszprém a Sterbik – Gajics, Tönnesen, Nenadics, Blagotinsek, Mackovsek, Strlek összeállításban kezdte a játékot, védekezésben Nenadics helyett Toft Hansen lépett pályára. Szűk három percnyi labdázgatás után Nenadics betörésből szerzett vezetést (1-0), majd fej-fej mellett lassan csordogált a játék (6. perc, 3-3), melyből a Breszt jött ki jobban (13. perc, 4-8). Ekkor Manolo Cadenas, a Breszt vezetőedzője időt kért, mely kapóra jött a Veszprémnek, fel is zárkóztak egy gólra (17. perc, 7-8). Ezzel el is lőtték a puskaporukat, újra előjöttek a Montpellier elleni hibák (labda eladások, ziccerek kihagyása; ebben Strlek járt az élen), s máris négy góllal „ment” az ellenfél (23. perc, 9-13). Ljubomir Vranjes időt kért, de ez sem segített, a magyar csapat nem tudott felpörögni, s maradt a négy gólos különbség (félidő 12-16).

A második félidőben tovább tartott a ziccer helyzetek kihagyása (kapufa, kapusba, fölé, mellé), a védekezés sem javult, így nem csökkent a hátrány (7. perc, 15-19). Továbbra is békésen labdázgatott mindkét csapat, a játékosok kínosan vigyáztak egymás egészségére, így egy tisztességes leütközést nem lehetett látni. A magyar csapat továbbra sem tudta csökkenteni hátrányát (16. perc, 17-20). A 18. percben Mikler állt a kapuba, s rögtön egy átlövés védésével mutatkozott be, ennek ellenére továbbra sem ment a játék a Veszprémnek (22. perc, 20-15). Ljubomir Vranjes időt kért, melynek hatására összeállni látszott a védekezés: két Mikler védés, két lerohanás gól (26. perc, 24-25), ennél azonban többre nem futotta (végeredmény 26-27).

A Veszprém játékán látszott, hogy három nap alatt három mérkőzést játszott – de ellenfele is ugyan annyit játszott (igaz, a Meskov Breszt négy nap alatt), ráadásul a magyar csapat kispadja jóval hosszabb volt. Ennek ellenére a Meskov Breszt játékosai sokkal frissebbnek tűntek. A Veszprém játékosai lassan vitték fel a labdát, nem voltak indítások, lerohanások, így felállt fal ellen kellett támadniuk. Ez nem igen ízlett nekik, sok labdát eladtak, s ha helyzetbe kerültek, kihagyták. Ha Strebik Árpád a rá eső idejében nem véd átlagon felül, nagyobb arányú vereség is lehetett volna. Ter- mészetesen nem a felkészülési mérkőzéseken kell nyerni, csúcsformát mutatni – csak a bajnokság nyitánya előtt egy héttel még nem látszott, hogy hogyan lesz ebből ütőképes csapat. A Telekom Veszprém kiváló egyéni játékosokból áll – de még nem csapat!

A Telekom Veszprém vezetősége és játékosai köszönetet mondanak azoknak a Szurkolóknak, akik a helyszínen biztatták a fiúkat a torna mindhárom mérkőzésén!

Forrás (statisztika): Telekom Veszprém honlap / Fotó: Vörös Dávid