30-26 (15-9)

NEMZETKÖZI, EUROTOURNOI CSOPORTOK, A-csoport, 3. mérkőzés.

2018.08.25. 20:30 óra, Strasbourg, Rhénus Sport Arena, 2369 néző.

Vezette: SAMI Khalid, BOUMOUARA Said (Franciaország)..

Montpellier HB: GERARD Vincent (kapus), PORTNER Nikola (kapus) - RICHARDSON Melvyn 8/3, TRUCHANOVICIUS Jonas 5, PORTE Valentin 4, KAVTICSNIK Vid 3, PETTERSON Fredric 3, AFGOUR Benjamin 2, GREBILLE Mathieu 2, SIMONET Diego 2, MAMDOUH Mohamed 1, SOUSSI Mohamed, BINGO Arnaud, BONNEFOND Baptiste, CAUSSE Theophile, VILLEMINOT Kyllian. Vezetőedző: CANAYER Patrice.

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus) - GAJICS Dragan 7/1, MACKOVSEK Borut 4, NAGY László 4, MANASZKOV Dejan 3, LÉKAI Máté 2, BLAGOTINSEK Blazs 2, TOFT HANSEN René 2, MAHÉ Kentin 1, TÖNNESEN Kent 1, JAMALI Iman, NENADICS Petar, TERZICS Mirszad, STRLEK Manuel, NILSSON Andreas. kapusedző: STERBIK Árpád.

Hétméteres: 4/3 (RICHARDSON Melvyn 3/3, KAVTICSNIK Vid 1/0), illetve 3/1 (GAJICS Dragan 2/1, MANASZKOV Dejan 1/0).

Sárga lapok: 2 (PETTERSON Fredric, TRUCHANOVICIUS Jonas), illetve 3 (NILSSON Andreas, BLAGOTINSEK Blazs, MACKOVSEK Borut).

Kiállítás: 4 (VILLEMINOT Kyllian 2', BONNEFOND Baptiste 2', PETTERSON Fredric 4'), illetve 5 (GAJICS Dragan 2', NILSSON Andreas 2', TOFT HANSEN René 2', BLAGOTINSEK Blazs 4').

Részeredmények: 5. percben 6-1, 10. percben 9-3, 15. percben 11-4, 20. percben 11-6, 25. percben 12-7, 30. percben 15-9, 35. percben 17-11, 40. percben 21-14, 45. percben 23-16, 50. percben 25-18, 55. percben 28-23, 60. percben 30-26.

Kapus teljesítmény: GERARD Vincent (10 védés), PORTNER Nikola 3 védés), illetve MIKLER Roland( 4 védés), TERBIK Árpád (2 védés).

1. Montpellier HB 2 2 0 0 61-53 8 4
2. Telekom Veszprém 2 1 0 1 54-54 0 2
3. HBC Nantes 2 0 0 2 51-59 -8 0

A 25. EuroTournoi felkészülési torna utolsó mérkőzése, a Montpellier HB – Telekom Veszprém összecsapás az A-csoport első helyét volt hivatva eldönteni. A magyar csapatnak mindenképpen győznie kellett, mivel a döntetlen már az ellenfelének kedvezne, mivel több gólt lőtt (31) a HBC Nantes ellen. A Telekom Veszprém ellen- felével utoljára a 2016/17-es szezonban találkozott. Akkor a negyeddöntőben, a Final Fourba jutásért küzdöttek a felek. Április 22-én, a Veszprém Arénában rendezték a párharc első felvonását, ahol a hazaiak 26-23-ra nyertek, s háromgólos előnnyel várhatták a franciaországi visszavágót. Legjobb góllövőnk Nagy László volt 6 góllal. A második meccs első játékrésze rémálom szerű volt a magyar csapatnak, hiszen a Montpellier mindent egy lapra téve rohamozott, és nem csak a hátrányát dolgozta le a szünetig, hanem egy góllal továbbjutásra is álltak. A második félidőben azonban nem hagyott nyitott kérdést a Veszprém, és a végén 5 góllal, 25-30-ra nyert, majd utazhatott Kölnbe a negyedik alkalommal zsinórban. A visszavágó legjobb veszprémi góllövője Aron Palmarsson volt, aki 7 gólig jutott. Az előző évi francia bajnokság ki- írásában a második helyen végzett a Montpellier HB. A lejátszott 26 találkozóból 22 győzelem, 1 döntetlen és 3 vereség a mérlegük, ami azért is érdekes, mivel a bajnok Paris Saint-Germain Handball is ugyanígy szerepelt. A Montpellier csak gólkülönb- séggel maradt le a francia bajnoki címről. Legjobb góllövőjük a 23 meccsen 94 gólt szerző Melvyn Richardson volt. aki a büntetőit 93%-al értékesítette, 15 alkalommal állt a vonalhoz, és mindössze egyszer hibázott.

Rémálomszerűen indult a mérkőzés a Mikler – Gajics, Nagy, Mahé, Nilsson, Mackov- sek, Manaszkov összeállításban kezdő Veszprém számára: kettő és fél perc alatt négy labdavesztés, négy lerohanás, 4-0 oda. Mackovsek átlövése törte meg a veszprémi gólcsendet (4-1), ám a folytatás sem volt jobb (4:41 perc, 6-1). Ez már Ljubomir Vranjesnak is sok volt, időt kért, ám továbbra sem változott a játék képe: táma- dásban nem tudták áttörni a Montpellier kemény védőfalát, ha ez nagy ritkán sikerült, Vincent Gerard hárított (9. perc, 9-2). Tovább tartott a vesszőfutás: nulla vé- dekezés, nulla kapusteljesítmény, kihagyott hétméteresek (Gajics, Manaszkov), s az ellenfél büntetett (24. perc, 12-7). A játékrész utolsó perceiben alábbhagyott a Baj- nokok Ligája győztes lendülete, a magyar csapat azonban nem tudta mindezt kihasználni, sőt, ellenfele az utolsó másodpercekben még növelte előnyét (félidő 15-9).

A második félidőben ott folytatódott a játék, ahol az első játékrészben abbamaradt: a Montpellier rutinosan tartotta előnyét (7. perc, 18-12; 15. perc, 23-16), a Veszprém pedig nem szaggatta szét az istrángot. Ljubomir Vranjes kikérte második idejét, mely után Sterbik Árpád állt a kapuba. Ez némileg segített a csapaton – igaz, a Montpellier sem erőltette már a gyors játékot –, felzárkózott öt gólra (24. perc, 27-22). Az utolsó öt percben mindössze egy gólt sikerült faragni a hátrányból (végeredmény 30-26).

A Veszprém sorsa már az első öt percben eldölt, a hátralévő 55 percben esélye sem volt szorosabb eredmény elérésére. A Montpellier szétfutotta az öregurasan játszó magyar csapatot, s amikor visszavettek az iramból, akkor sem tudtak a veszprémiek közelebb kerülni ellenfelükhöz. A mérkőzésen az volt a tudósító benyomása, hogy ez a csapat még nem állt össze, védekezése hézagos volt, s nem igen látszott, hogy támadásban mit is akarnak játszani. A kapus teljesítmény is átlagon aluli volt, ezúttal Sterbik sem tudott segíteni (6 magyar védéssel szemben 13 francia hárítás). A látottak alapján még sok munka vár Ljubomir Vranjesra és csapatára.

Vasárnap a helyosztókra kerül sor: 5-6. helyért HBC Nantes – HC Vardar (13:00 óra); 3-4. helyért HC Meskov Breszt – Telekom Veszprém (15:00 óra); döntő Montpellier HB – Paris Saint-Germain Handball (17:00 óra).

Forrás (statisztika): Telekom Veszprém honlap / Fotó: Vörös Dávid