24-28 (13-14)

NEMZETKÖZI, EUROTOURNOI CSOPORTOK, A-csoport, 2. mérkőzés.

2018.08.24. 18:15 óra, Strasbourg, Rhénus Sport Arena, 1546 néző.

Vezette: CARMAUX Yann, MURCH Julien (Franciaország).

HBC Nantes: DUMOULIN Cyril (kapus), SIFFERT Arnaud (kapus) - LAZAROV Kiril 4/2, EMONET Julian 3, TOURNAT Nicolas 3, HANSEN Espen Lie 3, CLARIE Nicolas 3, GURBINDO Eduardo 2, RIVERA Valero 2/2, AUFFRET Lucien 1, GUILLO Romaric 1, FALUVÉGI Rudolf 1, DELECROIX Florian 1, BALAGUER David, NYOKAS Guy Olivier, LAGARDE Romain. Vezetőedző: ANTI Thierry.

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus) - GAJICS Dragan 7/3, MACKOVSEK Borut 5, STRLEK Manuel 5, JAMALI Iman 3, TOFT HANSEN René 2, LÉKAI Máté 1, NENADICS Petar 1, BLAGOTINSEK Blazs 1, NAGY László 1, NILSSON Andreas 1, TÖNNESEN Kent 1, MAHÉ Kentin, TERZICS Mirszad, MANASZKOV Dejan. kapusedző: STERBIK Árpád.

Hétméteres: 7/4 (LAZAROV Kiril 3/2, RIVERA Valero 4/2), illetve 3/3 (GAJICS Dragan 3/3).

Sárga lapok: 2 (FALUVÉGI Rudolf, GUILLO Romaric), illetve 3 (JAMALI Iman, TERZICS Mirszad, BLAGOTINSEK Blazs).

Kiállítás: 4 (NYOKAS Guy Olivier 2', HANSEN Espen Lie 2', TOURNAT Nicolas 2', GUILLO Romaric 2'), illetve 8 (NENADICS Petar 2', TÖNNESEN Kent 2', TOFT HANSEN René 2', JAMALI Iman 2', BLAGOTINSEK Blazs 3x2', MACKOVSEK Borut 2').

Kizárás (3×2’): 0, illetve 1 (BLAGOTINSEK Blazs).

Részeredmények: 5. percben 4-3, 10. percben 5-6, 15. percben 7-9, 20. percben 8-11, 25. percben 11-14, 30. percben 13-14, 35. percben 117-17, 40. percben 17-20, 45. percben 20-22, 50. percben 21-24, 55. percben 22-25, 60. percben 24-28.

Kapus teljesítmény: DUMOULIN Cyril (9 védés), illetve STERBIK Árpád (18 védés).

1. Montpellier HB 1 1 0 0 31-27 4 2
2. Telekom Veszprém 1 1 0 0 28-24 4 2
3. HBC Nantes 2 0 0 2 51-59 -8 0

A HBC Nantes ellenében a Telekom Veszprém HC is megkezdte szereplését Strasbourgban a 25. EuroTournai felkészülési tornán. A csapat tegnap (csütörtökön) érkezett meg repülőgépen Frankfurtba, majd három órás autóbusz utazás után Strasbourgba. A szálláshely gyors elfoglalása után a Ljubomir Vranjes tanítványai megtekintették a HBC Nantes – Montpellier HB mérkőzés (27-31) első félidejét. A mérkőzés napján már két órával a kezdés előtt megérkeztek a Rhénus Sport Arénába, majd egy órával a kezdés előtt elkezdték a melegíteni.

A Nantes a 2017/18-as francia bajnokságban a harmadik helyen végzett, a Paris Saint-Germain és a Montpellier HB mögött. A lejátszott 26 mérkőzésből 17 alkalommal nyertek, emellett 3 döntetlen és 6 vereség szerepel a nevük mellett. Legjobb góllövőjük a jobbszélső David Balaguer volt, aki 123 gólt szerzett 24 meccsen. Emellett ő volt csapata leghatékonyabb büntetőzője is, 33 próbálkozásból 29-et értékesített, ezzel 87,88%-al teljesített.

A Bajnokok Ligájában az A-csoportban szerepelt a francia gárda, ahol a harmadik helyen végzett a Barcelona mögött, úgy hogy ugyanannyi pontot szereztek. Összesen 9 győzelem, 2 döntetlen és 3 vereség a mérlegük a csoportkör 14 mecs- cséből. Az egyeneskieséses szakaszban először a Meskov Breszttel találkoztak, és könnyedén, összesítésben 8 gólos győzelemmel léptek tovább a negyeddöntőbe. A Final Fourba kerülésért a dán ezüstérmes Skjernt verték ki, így történetük során először utazhattak Kölnbe. Ott aztán tovább szőtték az álmaikat, hiszen az elődöntőben 4 góllal verték meg a francia bajnok PSG-t, és jutottak a döntőbe, ahol a szintén francia Montpellier várta őket. A kisebbik francia ellenféllel már nem bírtak, és végül 5 góllal alulmaradtak az aranyéremért vívott harcban. A legeredményesebb játékosuk a Bajnokok Ligájában Eduardo Gurbindo volt, aki 79 alkalommal talált be.

A Telekom Veszprém HC védekezésben a Sterbik – Gajics, Tönnesen, Blagotinsek, Mackovsek, Terzics, Strlek összeállításban kezdte a játékot, támadásban Terzics helyett Lékai lépett pályára. A Nantes kezdett jobban, egy-két góllal vezetett egé- szen a 9. percig, amikor Gajics a jobbszélről megszerezte a vezetést (5-6). A Nantes az ezt következő időszakban sokat hibázott (több kapufát lőtt, Sterbik hetes védett, beállós ziccereket hagytak ki), melyet azonnal büntettet a Veszprém (14. perc, 6-9), sőt a 19. percig tartotta két-három gólos előnyét (8-13). A félidő utolsó harmadában egymás után két kisbüntetést ítéltek a játékvezetők a Nantes javára, s ezen idő alatt sikerült egy gólra felzárkózniuk (félidő 13-14).

A második félidő elején három perc alatt kiegyenlített a Nantes (15-15), másfél perc eltelte után azonban újra a Veszprém volt előnyben (15-17). Újabb három perc kellett ahhoz, hogy Gajics lerohanásával négyre növelje előnyét a magyar csapat (15-19). A Nantes vezetőedzője, Thierry Anti időt kért, ennek ellenére Nagy László vezetésével tartotta két-három gólos előnyét a piros mezes gárda (13. perc, 20-22). Ljubomir Vranjes időkérése után Sterbik Árpád percei következtek (hétméteresek hárítása, átlövések védése, lerohanásos ziccerek hárítása), s maradt a kétgólos előny (23. perc, 22-24). A hátralévő időben a játékvezetők egymás után szórták ki a magyar játékosokat (a fele nem volt az), de jött, illetve a kapuban állt Sterbik Árpád, aki mindent védett, melynek hatására a megfogyatkozott Veszprém még növelte is az előnyét (29. perc, 23-27). A slusszpoént újra Sterbik Árpád „mondta ki”: megfogta Lazarov időn túli hétméteresét (végeredmény 24-28).

Végeredményben a Telekom Veszprém az enyhe hazai pálya lejtése ellenére uralta a lassú iramú mérkőzést, s biztosan győzte le az egyre fáradó ellenfelét. Nem szokásunk a játékvezetőkkel foglalkozni, de a fiatal, helyi francia Yann Carmaux, Julien Murch páros „könnyűnek bizonyult”, nem ütötték meg a torna színvonalát (már az előző nap lejátszott Paris Saint-Germain – Meskov Breszt összecsapáson is volt néhány érthetetlen ítéletük). Az amúgy kitűnően megszervezett torna megérde- melné, hogy a résztvevő csapatok színvonalához megfelelő nemzetközi top játék- vezetőket hívjanak meg.

A Telekom Veszprém szombaton a Motpellier HB együttesével csap össze a cso- portelsőségért (2018. augusztus 25., szombat, 20:30 óra).

Forrás (statisztika): Telekom Veszprém honlap / Fotó: Vörös Dávid