BAJNOKOK LIGÁJA, Férfi, Csoportmérkőzések, B-csoport, 11. forduló.

2018.02.07. 19:30 óra, Kiel, Sparkassen-Arena, 9500 néző.

Vezette: Peter BRUNOVSKY, Vladimir CANDA (Szlovákia).

EHF-képviselő: Ole Frydkjaer PETERSEN (Dánia).

THW Kiel: LANDIN Niklas (kapus), LANDGRAF Tom (kapus), WOLFF Andreas (kapus) - NILSSON Lukas 7, EKBERG Niclas 7/1, ZARABEC Miha 4/3, WEINHOLD Steffen 2, BILYK Nikola 1, DAHMKE Rune 1, SANTOS Raul, VUJIN Marko, RAHMEL Ole, FREND-ÖFORS Emil, ZEITZ Christian, WIENCEK Patrick, FIRNHABER Sebastian. Vezetőedző: GISLASON Alfred.

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - ILICS Momir 5, MANASZKOV Dejan 4, MARGUCS Gasper 4/3, TÖNNESEN Kent 2, NENADICS Petar 2, LÉKAI Máté 1, NAGY László 1, NILSSON Andreas 1, JAMALI Iman, BLAGOTINSEK Blazs, TERZICS Mirszad, UGALDE GARCIA Christian, GAJICS Dragan, SCHUCH Timuzsin István. Szövetségi kapitány: VRANJES Ljubomir.

Hétméteres: 6/4 (EKBERG Niclas 3/1, ZARABEC Miha 3/3), illetve 4/3 (ILICS Momir 1/0, MARGUCS Gasper 3/3).

Sárga lapok: 2 (NILSSON Lukas, WIENCEK Patrick), illetve 3 (SCHUCH Timuzsin István, NILSSON Andreas, TERZICS Mirszad).

Kiállítás: 4 (WEINHOLD Steffen 2', FIRNHABER Sebastian 2', VUJIN Marko 2', BILYK Nikola 2'), illetve 4 (MANASZKOV Dejan 2', SCHUCH Timuzsin István 2', TERZICS Mirszad 2', BLAGOTINSEK Blazs 2').

Lövés hatékonyság: 54 % (41 lövés - 22 gól), illetve 51 % (39 lövés - 20 gól).

Kapus teljesítmény: 39 % - 33 lövés - 13 védés (LANDIN JACOBSEN Niklas 32 % - 22 lövés - 7 védés; WOLFF Andreas 55 % - 11 lövés - 6 védés), illetve 39 % - 36 lövés - 14 védés (MIKLER Roland).

MIKLER Roland  15 védés

Alfred Gislason: „Tudtuk, hogy nagyon jól kell játszanunk, hogy megnyerjük a találkozót. Aggódtam a védelmünk miatt, mivel középre mindössze két emberem volt. Ehhez képest a védelem jó volt, emellé pedig remek kapusteljesítmény párosult. Landin és Wolff is jól fogtak ma. A támadást illetően persze örültünk az félidei öt gólos különbségnek, hiszen a Veszprém egy fantasztikus és tapasztalt együttes, de tudtuk, hogy iszonyatosan jól kell tartani magunkat a második játékrészben is. Nekünk is voltak problémáink, de a végén egy jó védelemmel és a kapusainkkal vissza tudtunk zökkenni. Boldog vagyok, hogy mind a két pont itthon maradt.”

Sebastian Firnhaber: „Nagyot harcoltunk ma. Felkészültek voltunk a mai meccsre, de persze tudtunk, hogy nehéz lesz, mivel a Veszprém egy nagy csapat, nekünk pedig sok sérültünk van. A szurkolóink remek hangulatot teremtettek számunkra. Nagyon jó mérkőzés volt. Amikor a második félidőben kicsit szorosabb lett az eredmény, sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. Nagyon szép teljesítmény volt részünkről a mai.”

Ljubomir Vranjes: „Gratulálok a Kielnek, megérdemelték a győzelmet. Nem játszottunk elég jól az első félidőben ahhoz, hogy itt nyerni tudjunk. Nem voltam elégedett sem a védekezéssel, sem pedig a támadással. A könnyelmű hibáinkból könnyű gólokat szerezhettek, ezért is lehetett a nagy, öt gólos különbség a szünetben. Természetesen ez még kezelhető lett volna, és majdnem sikerült is. A második játékrész rendben volt, nem sűrűn esik meg, hogy a Kiel csak nyolc gólt dobjon egy félidőben, ebben az arénában. Nagyon hiányoltam az első 30 percből azt, ami a másodikban megvolt. Az első perctől kezdve ennyire felkészültnek kellett volna lennünk. Ezért veszíthettünk ma. Persze az utolsó 15 percben voltak jó lehetőségeink az egyenlítésre, de nem mentek be a ziccerek, egy az egyben a kapussal szemben. Azt gondolom, hogy tovább kell lépnünk, látható volt az első félidőben, hogy vannak időzítéssel kapcsolatos problémáink, ahogyan a másodikban is voltak Nenadiccsal a pályán. Összességében jó volt, hogy egy ilyen kemény meccset játszhattunk, így tudjuk, hogy emelnünk kell a szintet, ha az ehhez hasonló mérkőzéseket nyerni akarjuk.”

Gasper Margucs: „Túl sok hibával kezdtük a találkozót, ők pedig futottak, és könnyű gólokat lőttek. Az első félidőben hamar ugrott az eredmény 12-9-ről 14-9-re, így nem úgy fejeztük be a játékrészt, ahogyan azt akartuk. A második félidőben összeállt a védekezésünk, de amikor az egyenlítésért mentünk, amire volt 2-3 lehetőségünk is, nem sikerült betalálni. A végén ez lett a vereségünk oka.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém