Bajnokok Ligája: 3 csapat a főtáblán, 1 szabad kártyára vár

A női mezőnyben 26 csapat jelentkezett; ebből 20 együttes a főtáblára került, míg hat csapat szabad kártyára vár.

A főtáblára került csapatok (20):
Hypo NÖ (Ausztria), RK Podravka Vegeta (Horvátország),
DHK Banik Most (Csehország), Kobenhavn Handbold (Dánia), Odense HC (Dánia), Super Amara Bera Bera (Spanyolország), Metz Handball (Franciaország),
Thüringer HC (Németország), Györi Audi ETO KC (Magyarország),
Rail Cargo Hungaria (Magyarország), Jomi Salerno (Olaszország),
WHC Buducsnoszt (Montenegró), Vipers Kristiansand (Norvégia),
MKS Perla Lublin (Lengyelország), CSM Bucuresti (Románia),
Rosztov-Don (Oroszország), RK Krim Mercator (Szlovénia),
ZsRK Jagodina (Szerbia), IK Sävehof (Svédország), Muratpasa BSK (Törökország).

Szabad kártyára váró csapatok (6):
Brest Bretagne Handball (Franciaország), SG BBM Bietigheim (Németország),
Larvik HK (Norvégia), SCM Craiova (Románia), Handball Klub Lada (Oroszország), Kastamonu Belediyesi GSK (Törökország).


A férfii mezőnyben 34 csapat jelentkezett; ebből 22 együttes a főtáblára került, míg 12 csapat szabad kártyára vár.

A főtáblára került csapatok (22):
HC Meskov Breszt (Fehéroroszország), PPD Zágráb (Horvátország),
Skjern Handbold (Dánia), FC Barcelona Lassa (Spanyolország),
Ademar de Leon Spanyolország), Cocks (Finnország),
Paris Saint-Germain Handball (Franciaország),
SG Flensburg Handewitt (Németország), Rhein-Neckar Löwen (Németország),
MOL-Pick Szeged (Magyarország), HC Vardar (Macedónia), Elverum (Norvégia), PGE Vive Kielce (Lengyelország), Sporting CP (Portugália),
CS Dinamo Bucuresti (Románia), Csehovszki Medvegyi (Oroszország),
RK Celje Pivovarna Lasko (Szlovénia), Wacker Thun (Svájc),
Tatran Presov (Szlovákia), IFK Kristianstad (Svédország),
Besiktas MOGAZ HT (Törökország), HC Motor Zaporozsje (Ukrajna).

Szabadkártyára váró csapatok (12):
Alpla HC Hard (Ausztria), SZKA Minszk (Fehéroroszország),
Bjerringbro-Silkeborg (Dánia), Montpellier HB (Franciaország),
HBC Nantes (Franciaország), Füchse Berlin (Németország),
Telekom Veszprém (Magyarország), Maccabi Srugo Rishon Lezion (Izrael),
HC Metalurg (Macedónia), OCI/Lions (Hollandia),
Orlen Wisla Plock (Lengyelország), RK Gorenje Velenje (Szlovénia).


Az EHF EXEC a szabadkártyára regisztrált klubok sorrendjét nyolc különböző kritérium (helyszín, televízió, rangsor a hazai ligában, nézőszám, teljesítmény a korábbi EHF klubversenyeken, szponzorálási lehetőségek, feladatok és szabályozások végrehajtása és média) alapján dönti el.

A résztvevők listáját az EHF Végrehajtó Bizottsága 2018. június 18-án, a glasgow-i ülésén véglegesíti, a selejtezők sorsolása június 27-én lesz Bécsben, a csoportkör beosztását két nappal később, június 29-én készítik el, szintén az osztrák fővárosban.

 

2018-06-07

Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk