Csurgói KK-Grundfos Tatabánya 18-23 (9-10) MK bronzmérkőzés

18-23 (9-10)

TIPPMIX Férfi Magyar Kupa, bronzmérkőzés

2017. április 15., szombat, 11:45 óra, Debrecen, Főnix-csarnok, 1800 néző.

Vezette: BACS József, Bóna Szabolcs.

Csurgói KK: BALOGH Tibor (kapus), BALOGH Ákos (kapus) – Bojan RADJENOVICS 2, Borut OSLAK 5, FALUVÉGI Rudolf, Gafar HADZSIOMEROVICS 1, GAZDAG Tibor 2, GÉCZI Áron, HALÁSZ Levente, HORNYÁK Péter 2, Jakub MIKITA, Jerebie IULIAN, PORDÁN Bálint 1, VARJÚ Martin 2, Aleh ASZTRASAPKIN 3, Alvaro RODRIGUES. Vezetőedző: Sótonyi László.

Grundfos Tatabánya KC: SZÉKELY Márton (kapus), TOTH Michal (kapus) – DÉNES János, JUHÁSZ Ádám, NAGY Szabolcs 1, GRIGORIAS Demis 1, ILLYÉS Ferenc, LEIMETER Csaba, PÁSZTOR Ákos 1, ROSTA Miklós, SIPOS Adrián, SZÖLLÖSI Szabolcs 1, VRANJES Vladimir 5, SZÖLLÖSI Balázs 8, VUJOVICS Milos 6/1. Vezetőedző: Vladan MATICS

Hétméteres: 2 (GAZDAG Tibor 1/0, Aleh ASZTRASAPKIN 1/0), illetve 3 (VUJOVICS Milos 3/1).

Sárga lap: 3 (FALUVÉGI Rudolf, GÉCZI Áron, Gafar HADZSIOMEROVICS), illetve 3 (PÁSZTOR ÁkosSIPOS Adrián, SZÖLLÖSI Szabolcs).

Kiállítás: 5 (Jakub MIKOTA 2’, Gafar HADZSIOMEROVICS 2’, GÉCZI Áron 2’, FALUVÉGI Rudolf 2’, Jerebie IULIAN 2’), illetve 6 (JUHÁSZ Ádám 2’, SIPOS Adrián 2”, LEIMETER Csaba 4’, VRANJES Vladimir 4’).

Sok technikai hiba, kihagyott helyzet jellemezte mindkét csapat játékát, így nem csoda, hogy hat perc alatt csak négy gól esett (2-2). Továbbra is rapszodikus volt a játék, minkét oldalon elpuskázott 7 méteresek borzolták a kedélyeket. A kevesebbet hibázó Tatabánya megugrott három góllal (5-8), a Csurgó azonban három gyors góllal egyenlített (24. perc, 8-8). Ekkor Vladan Matics időt kért, ám ez csak ahhoz volt elég, hogy a félidő végére egy gólos előnyt szerezzen csapata (9-10).

A szünet után a tatabánya gyorsan visszaállított három gólos előnyét, s ezt sikerült is néhány percig tartania. Ekkor „jött” Balogh Tibor, a Csurgó kapusa, s egymás után kifogott három ziccert, mely után csapata egyenlített (44. perc, 14-14). Vladan Matics kikérte második idejét, melynek letelte után a kapott utasításoknak megfelelően három átlövés góllal újra elhúzott csapata három góllal (14-17). Látván ezt, Sótonyi mester is időt kért, ennek ellenére nem tudott felzárkózni a Csurgó (50. perc, 16-19). A harmadik csurgói időkérés sem segített, egyre több hibát vétettek, a Tatabánya pedig egyre magabiztosabbá vált. Az utolsó percekben, már csak az volt a kérdéses, mennyivel nyer a bányász alakulat (18-23).

A sok hibával tarkított, küzdelmes mérkőzésen a Grundfos Tatabánya KC megérdemelten szerezte meg a győzelmet, s ezzel az EHF-kupában való indulási jogot. A Csurgó küzdött, harcolt, erejüket azonban felemésztette, hogy állandóan „loholtak” az eredmény után.

Faluvégi Rudolf az "emeleten", csapata, a Csurgói KK viszont maradt a "földszinten", mivel vereséget szenvedtek a bronzmérkőzésen. Fotó: Csurgói KK